13. ročník závodu Hiko Devils Extreme Race, Lipno, Čertovy proudy, Čerťáky 2019 – podrobné info, jak to letos bude!

13. ročník závodu Hiko Devils Extreme Race, Lipno, Čertovy proudy, Čerťáky 2019 – podrobné info, jak to letos bude!

Konec prázdnin se blíží a s ním samozřejmě také tradiční Hiko Devils Extreme Race – nejoblíbenější český závod v extrémním pádlování. Už po 13. se na Čertovy proudy sjedou kajakáři ze všech koutů světa, aby předvedli, co umí. Jestli o tuhle show nechcete přijít, doražte i vy. A na co se můžete těšit? Na pádlování od rána do večera, legendární Helltrain shuttle, turnaj v páce a noci plné tance, hudby a zábavy. Termín akce je 23. – 25. 8. 2019.

Závodní disciplíny zůstávají stejné jako v minulých letech. Start kvalifikace je u hotelu Kilián a závodit se bude přes okno. Následovat bude Water Element Kayak cross na schodech, do kterého postupuje celkem 32 nejrychlejších kajakářů z kvalifikace. Kayak crossové jízdy pojedou vždy čtyři závodníci, dva rychlejší postoupí do dalšího kola. Na trati budou rozmístěné dotykové bannery. Sobota vyvrcholí dlouhým závodem od přehrady k přehradě – Dam to Dam.

Díky štědrému sponzoru firmě ZET kayaks si nejrychlejší kajakáři rozdělí celkem 1 000 euro. Vyhrát ale nemusí jen ti nejrychlejší, mezi závodníky se vylosuje jeden šťastlivec, který si domů odveze loď od firmy EXO. Ostatní se mohou těšit na tombolu. A protože Devils Extreme Race podporujeme mladé kajakáře, letos nově bude vyhlašovat kategorii „Youngsters“ ve věku 18 – 21 let. Závodníci si ale nemusí vybrat, zda závodit za mlaďochy nebo dospělý, vyhlášeni budou první 3 lodě této kategorie podle celkových výsledků. Holčičí a C1 kategorie Youngsters se vyhlásí v případě, že budou startovat alespoň 3 lodě.

Harmonogram závodu Hiko Devils Extreme Race 2019 - pro zvětšení klikněte!
Harmonogram závodu Hiko Devils Extreme Race 2019 – pro zvětšení klikněte!

Vyhlášením závodů program rozhodně nekončí. Po loňském ohlase bude také letos turnaj v páce. Na profesionálním pákovém stole poměří síly chlapi i holky a ti největší siláci si kromě uznání a slávy odnesou také věcné ceny od našich sponzorů značek HIKO a Represent. Večerní program bude pokračovat koncerty a letos by rozhodně měly stát za to. Kapely, které pro vás na 13. ročník pořadatelé vybrali, mají totiž energie na rozdávání a k tanci strhnou opravdu každého. V pátek a sobotu vám zahrají a zazpívají The Chancers, Ocho Rios, Lovesong Orchestra a další skvělé kapely.

WEB: www.devilsextremerace.com

FB stránky akce: www.facebook.com/DevilsExtremeRace

FB událost: www.facebook.com/events/350806625548479/

Přesný rozpis vlaků (Čertova stěna – Loučovice – Lipno Nad Vltavou) lze najít na: jizdnirady.idnes.cz/vlaky/spojeni/ nebo dále v článku

Helltrain letos pojede ještě častěji!

Pro velký ohlas z předchozích let se organizátorům i letos podařilo zařídit Helltrain – vlak vybavený speciálním vagonem pro přepravu lodí. Vlak bude jezdit celý víkend téměř každou půl hodinu, aby byla doprava co nejplynulejší a nikdo dlouho nečekal. Každý cestující s lodí bude povinen mít Helltrain samolepku, která platí jako plnohodnotná jízdenka pro osobu a loď. Samolepky jsou k zakoupení jako obvykle v závodním areálu Devils Extreme Race na hřišti v Loučovicích. Bez samolepky nebudete do vlaku vpuštěni, případně si ještě připlatíte za pokutu.

Jízdní řád Helltrainu 2019 - pro zvětšení klikněte!
Jízdní řád Helltrainu 2019 – pro zvětšení klikněte!

Kempování + občerstvení

V závodním areálu na fotbalovém hřišti bude pro návštěvníky k dispozici bar s jídlem a pitím. Novinkou je také stánek s pitím a jídlem na výstupu z řeky na vlakové zastávce Čertova stěna. Pro kempování jsou v Loučovicích jen dvě oficiální možnosti – jedna v areálu hřiště, druhá trochu méně hlučná na druhém břehu Vltavy. Na jiných místech obecní vyhláška Loučovic kempování zakazuje. V rámci zvyšování komfortu návštěvníků bude navýšen počet mobilních WC. Pro více informací doporučujeme sledovat facebookové stránky a událost akce, kde se dozvíte vše důležité.

Kempovací místo u teplárny v Loučovicích - pro zvětšení klikněte!
Kempovací místo u teplárny v Loučovicích – pro zvětšení klikněte!

Pouštění vody a rozpis závodů

Jako každý rok, i letos bude na Vltavě rušno a probíhat tu bude hned několik vodáckých akcí současně. Pod přehradou se pojede v sobotu i neděli mistrovství ČR ve vodním slalomu, které se letos bude vysílat také v přímém přenosu České televize, závodit na dalších úsecích Vltavy včetně Čertových proudů se bude také na raftech a ve sjezdu.

Proto dbejte zvýšené opatrnosti a respektujte probíhající závody ve všech vodáckých disciplínách!

O ohleduplnost žádají zejména pořadatelé závodů ve slalomu, kde jim lidé příchozí od vlaku často nasedají v cílovém prostoru!

Rozpis pouštění vody a všech závodů - pro zvětšení klikněte!

Rozpis pouštění vody a všech závodů – pro zvětšení klikněte!

Zkušenosti čtenářů

Tomáš

Nevím odkud jsou jízdní řády, ale na stránkách Správy železnic (www.szdc.cz) jsou ty jízdní řády jiné.

Petr

Vsak tenhle clanek byl vytvoren pro rocnik 2019

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: