15. výročí HIKO Devils Extreme Race a Čertovy proudy / Lipno 2021 – všechno co potřebujete vědět

15. výročí HIKO Devils Extreme Race a Čertovy proudy / Lipno 2021 – všechno co potřebujete vědět

Navzdory komplikacím, které provázely řadu vodáckých akcí v minulém i letošním roce, se můžete na Lipno a legendární Hiko Devils Extreme Race těšit i letos. Už po 15. se na Čertových proudech sjedou extrémní kajakáři ze všech koutů světa, aby poměřili svoje síly. Jestli o tuhle show nechcete přijít, dorazte i vy. A na co se můžete těšit? Na pádlování od rána do večera, legendární REPRESENT Helltrain Shuttle, turnaj v páce a noci plné tance, hudby a zábavy. Termín akce je 27. – 29. 8. 2021.

Devils

Závodní disciplíny zůstávají stejné jako v minulých letech. Start kvalifikace je u hotelu Kilián a závodit se bude přes „Okno“. Následovat bude Water Element Kayak Cross na „Schodech“, do kterého postupuje 32 nejrychlejších kajakářů z kvalifikace. Kayak Crossové jízdy pojedou vždy čtyři závodníci a dva rychlejší postoupí do dalšího kola. Na trati budou rozmístěné dotykové bannery.

Sobota vyvrcholí dlouhým závodem Dam2Dam.

Start Kayak Crossu nad Schody
Start Kayak Crossu nad Schody

Díky štědrému sponzorovi, firmě ZET Kayaks, si nejrychlejší kajakáři v celkových výsledcích rozdělí celkem 1000 euro. Vyhrát ale nemusí jen ti nejrychlejší, další skvělé ceny si závodníci vylosují v bohaté tombole, která nabídne třeba pádlo od značky Galasport. A protože Devils Extreme Race podporuje mladé kajakáře, také letos bude vyhlášená kategorie „Youngsters“ ve věku 18 – 21 let, letos se speciálními prize money od značky AZ Rent, která mezi nejrychlejší mladé borce rozdělí dalších 400 euro.

Kayak Cross na Schodech
Kayak Cross na Schodech

Vyhlášením závodů program rozhodně nekončí. Také letos se návštěvníci mohou těšit na turnaj v páce. Na profesionálním pákovém stole poměří síly chlapi i holky od vody a ti největší siláci si kromě uznání a slávy odnesou také věcné ceny od našich sponzorů – značek HIKO, Represent a Water Element. Večerní program bude pokračovat živými koncerty. K tanci i poslechu vám v pátek zahraje kapela The Closing Date, v sobotu se pak můžete těšit na Love Gangsters a Los Perdidos.

I letos se sponzoři postarali o bohaté prize money
I letos se sponzoři postarali o bohaté prize money

Vlak

Pro velký ohlas z předchozích let se organizátorům i letos podařilo zařídit legendární Helltrain. Vlak bude jezdit celý víkend téměř každou půl hodinu, aby byla doprava co nejplynulejší a nikdo dlouho nečekal. Každý cestující s lodí bude povinen mít REPRESENT Helltrain samolepku, která platí jako plnohodnotná jízdenka pro osobu a loď. V opačném případě nebudete do vlaku vpuštěni, příp. si ještě připlatíte za pokutu.

I v roce 2021 bude jezdit Helltrain
I v roce 2021 bude jezdit Helltrain

Jídlo a spaní

V závodním areálu na fotbalovém hřišti v Loučovicích bude pro návštěvníky k dispozici bar s jídlem a pitím, stánek s občerstvením bude k dispozici také na vlakové zastávce Čertova stěna. Pro kempování jsou v Loučovicích jen dvě oficiální možnosti – jedna v areálu hřiště, druhá, trochu méně hlučná, na druhém břehu Vltavy. Na jiných místech obecní vyhláška Loučovic kempování zakazuje. Kvůli velké obsazenosti těchto kempů jsme pro vás připravili nový menší kemp na zastávce Čertova Stěna na louce přímo u řeky. Tento kemp by měl primárně sloužit rodinám s dětmi jako výrazně klidnější místo na spaní.

V rámci zvyšování komfortu návštěvníků a nenarušení nádherné okolní přírody bude navýšen počet mobilních WC, které budou ve všech kempech. Pro více informací doporučujeme sledovat facebookové stránky a událost akce, kde se dozvíte vše důležité i všechny případné změny.

Kemp a závodní areál na hřišti v Loučovicích
Kemp a závodní areál na hřišti v Loučovicích

Ostatní akce na řece

Jako každý rok, i letos bude na Vltavě rušno a probíhat tu bude hned několik vodáckých akcí současně. Pod přehradou se pojede v sobotu i neděli mistrovství ČR ve vodním slalomu, závodit na dalších úsecích Vltavy včetně Čertových proudů se bude také na raftech a ve sjezdu. Proto dbejte zvýšené opatrnosti a respektujte probíhající závody ve všech vodáckých disciplínách!

Rozpis všech akcí - Lipno 2021
Rozpis všech akcí – Lipno 2021

Lávka u slalomové dráhy

Lávka pod hrází Lipno I – u slalomové tratě bude podle nejnovějších informací od nového majitele otevřena pro pěší. Oproti donedávna trvajícímu stavu, kdy byl most zcela uzavřen, je to dobrá zpráva. Více o situaci kolem lávky zde.

COVID

V souladu s platnou a účinnou legislativou týkající se ochrany obyvatelstva před dalším šířením onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 musí každý návštěvník být schopen prokázat se písemným potvrzením nebo Covid pasem, který dokazuje alespoň jednu ze tří podmínek:

  • 2 týdny od ukončené dávky očkování
  • do 180 dnů od prodělání onemocnění COVID-19
  • negativní antigenní test ne starší 72 hod. nebo negativní PCR test ne starší 7 dní.

Pořadatel si vyhrazuje právo nevpustit návštěvníka, který by se mu odmítl prokázat shora uvedenými způsoby, do areálu. Návštěvníci jsou povinni ve festivalových nebo závodních prostorech používat ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), bude-li to vyžadovat platná a účinná legislativa související s pandemií koronaviru.

Facebook akce: www.facebook.com/DevilsExtremeRace

Facebook událost: www.facebook.com/events/1854302408105036

Webové stránky akce:  www.devilsextremerace.com/

Závody ve slalomu: www.kanoe.cz/slalom/cp-cez

Rozpis všech akcí: www.facebook.com/skvscb/photos/a.1153685531428661/2434208200043048

O zábavu bude bohatě postaráno i večer po pádlování
O zábavu bude bohatě postaráno i večer po pádlování
I v letošním roce si můžete v sobotu večer dát turnaj v páce
I v letošním roce si můžete v sobotu večer dát turnaj v páce

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: