3 půjčovny SUNDISK nabízí splutí české, moravské i polské řeky

3 půjčovny SUNDISK nabízí splutí české, moravské i polské řeky

Rodinná firma SUNDISK z Jablonce nad Nisou, která provozuje několik půjčoven lodí, dobře zná potřeby vodáků. Proto nabízí dva přístupy k vodáckým výletům – snadnou jednodenní nebo půldenní akci využívanou většinou rekreačních vodáků, nebo individuální vodáckou akci libovolné délky na míru konkrétní skupině. To vše na dvou českých, jedné mezinárodní a dvou polských řekách.

Jizera

Jizera je mateřským terénem, SUNDISK má podél řeky několik vlastních provozoven – vedle půjčoven lodí a koloběžek SUNDISK family nabízí různé možnosti ubytování od kempu, přes ubytovny, penzion až po hotel (www.hotelspalov.cz, www.galerkalisny.cz, www.utlustocha.cz, www.penzionkrizky.cz, www.hotelskala.cz, www.kempdolanky.cz).

Klasickým vodáckým výletem na Jizeře je splutí z Malé Skály, případně ze Spálova do Dolánek.

Pohodová plavba v krásné krajině. To je Jizera.
Pohodová plavba v krásné krajině. To je Jizera.

Firma zde asi před 15 lety vymyslela kombinované výlety na lodích a koloběžkách, kterými se pohodlně vyřešil návrat k místu vyplutí. Tato možnost vznikla i díky vybudování cyklostezky Greenway Jizera. Nápad později začala využívat i řada dalších firem na jiných řekách.

Individuálně si tady můžete domluvit vodácký výlet ze Spálova kamkoli dál po Jizeře. Pokud byste chtěli, můžete pokračovat i dál po Labi, dovoz a odvoz lodí není problém. Pro pohodlné vodáky však Jizera od Mnichova Hradiště dál nemá mnoho infrastruktury – kempovací ani občerstvovací. Jste ale ve středních Čechách a všude je to kousek.

Dolů na lodi, zpátky na koloběžce. Proč ne.
Dolů na lodi, zpátky na koloběžce. Proč ne.

Nisa

Nisa je méně navštěvovaná řeka, ale v mnohém hezčí či zajímavější než jiné české vodácké klasiky. Půjčovna lodí Nisa (www.pujcovnalodinisa.cz) zde nabízí základní produkt na území třech států – splutí od Kristýny do Marienthalu (pro méně zdatné do Hirschfelde). Opět se můžete z cíle vracet více způsoby – odvoz autem půjčovny lodí, vlakem, na vlastním kole, které vám zaměstnanec půjčovny přiveze, nebo na koloběžkách po přilehlé cyklostezce.

Individuálními produkty tady jsou libovolná splutí – za slušné vody se startem v Andělské Hoře nebo Chotyni a cílem kdekoli po proudu, pro zdatné a flexibilní vodáky případně až na pobřeží Baltu po sjetí Nisy i Odry.

Naprostá vodácká idylka na Lužické Nise.
Naprostá vodácká idylka na Lužické Nise.

Polsko

Kwisa a Bóbr jsou krásné polské řeky nedaleko hranic. Z Půjčovny lodí Nisa na Kristýně firma SUNDISK zajišťuje dopravu lodí i lidí na start a z cíle splutí. Poplujete tam úseky s písečnými plážemi, borovými i dubovými lesy a uvidíte stromy, které pokáceli bobři. Tábořit se dá na mnoha místech, jen je potřeba počítat s tím, že nenajdete na každém rohu hospodu nebo kiosek s pivem, podobně jako na Nise. Obsluha půjčovny vám poskytne dostatek informací o řekách i možnostech kolem nich.

Ukázka mapky pro splutí Nisy.
Ukázka mapky pro splutí Nisy.

Jižní Morava

Na řece Zámecká Dyje v obci Lednice na jižní Moravě má SUNDISK další pobočku – Lodě a koloběžky Dyje (www.lodedyje.cz), která vznikla propojením s vinaři (Vinařství ANNOVINO Lednice).

Základním produktem pro nenáročné vodní turisty je tu kombinace koloběžky a kánoe či paddleboardu v úseku mezi centrálním parkovištěm v Lednici a Nejdkem. Splouvání Zámecké Dyje krajinou lužního lesa připomíná řeku tekoucí v džungli. I proto je tento úsek řeky často trefně nazýván „moravskou Amazonkou“.

Zaměstnanci půjčovny vás individuálně dovezou a odvezou z libovolných míst na Dyji, od hráze poslední novomlýnské nádrže kamkoli dál.

SUNDISK family informace a kontakty:

www.sundiskfamily.cz
in**@su***********.cz
+420 775 580 388
Facebook sundiskfamily, Instagram sundiskfamily

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: