5 nejlepších expedic z Pádlera 2017 ke stažení zdarma

5 nejlepších expedic z Pádlera 2017 ke stažení zdarma

Součástí každého vydání časopisu Pádler bývají i reportáže z expedic, většinou těch, které podnikli čeští vodáci. Nad většinou takových článků zůstává rozum stát, ale zároveň můžeme být pyšní, že mezi sebou máme takové borce s takovými dovednostmi. Pojďte se podívat na TOP 5 expedic, která jsme pro vás připravili v letošních Pádlerech.

Sary Jaz

Na první místo našeho výběru se po právu dostala expedice Sary Jaz, kterou na konci léta podniknul Jakub „Kajman“ Šedivý a mezinárodní tým. Kajakáři museli řešit hned několik nástrah, které sjezd řeky Sary Jaz obnáší a nakonec bylo horší z řeky odejít, než ji sjet. I když ani to splutí nebylo „zadarmo“.

Předplaťte si časopis Pádler – jediný vodácký časopis v České republice. Za 330 Kč dostanete 4x ročně 85 stran nabitých pádlováním od turistických řek v Česku i v jeho blízkém okolí až po sjezdy největších řek světa. Nechybí ani rozhovory, recenze vybavení, reportáže z vodáckých akcí, rady a tipy.

Časopis Pádler lze odebírat i elektronicky. Roční předplatné vychází na 180 Kč.

Amazonka

V zimě se na splutí řeky Amazonky vydala partička českých dobrodruhů. Měli poctivě natrénováno z Labe, ale bohužel neměli dostatečně natrénované vyjednávání s úřady, takže museli plán změnit a místo Amazonky se svezli jinde. I tak ale viděli krásný kus Jižní Ameriky, domorodé kmeny a mnoho dalšího.

Expedice AmazonkaExpedice Amazonka

Zimbabwe

Bratři Havelkové na vodě a David „Vory“ Sodomka za foťákem, to nemůže dopadnout jinak, než parádním článkem. Tady se navíc pánové trochu přepočítali a sjezd řeky, který plánovali na maximálně dva dny, se jim trochu protáhnul a zkomplikoval.

ZimbabweZimbabwe

Pacific Inside Passage

Poslední dva články z našeho výběru patři putování po tzv. Pacific Inside Passage, které se svojí partnerkou uskutečnil Milan Pachlopnik. Na cestě strávili celkem 115 dní a o dobrodružství nebo milá setkání s místními lidmi nebylo nouze. Svoji cestu zakončili na řece Yukon těsně před příchodem aljašské zimy.

STÁHNĚTE SI 5 NEJLEPŠÍCH EXPEDIC Z ČASOPISU PÁDLER 2017

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: