Petr byl na vodě poprvé na Lužnici ještě než se narodil. Tak brzy ho rodiče k vodě vedli. Nejspíš se to vyplatilo, protože se ho voda drží dodnes. Začínal v dětském oddílu, kde s kamarády závodil na pramicích ve vodáckém víceboji, postupem času se našel v kajaku a na divoké vodě.
Vodáckých knih není nikdy dost. Proto je skvělé, že vyšla další, tentokrát dokonce o paddleboardingu, což dost možná znamená, že se jedná o vůbec první českou paddleboardistickou knihu. Pojďte se podívat, co v díle Na paddleboardu za snem najdete.
Léto nás zve do polí, do lesů a hájů. Toulat se a zapomenout na elektřinu a splachovací záchod. Ale i v jejím lůnu je možné odpočívat s mobilem v ruce. Například v online kasínu amunra. Protože amunra obsahuje desítky her, které vás zabaví za dlouhých večerů, přesunech vlakem, nebo i dalších příležitostech nudy.
Benátkami Polska sice bývá označováno město Wrocław (česky Vratislav) ležící na soutoku hned pěti řek. Ovšem dalších měst, o kterých by se dalo říci, že se věhlasným Benátkám rovněž podobají, bychom u našich severních sousedů našli ještě několik. A na předním místě by byl bezesporu také Gdaňsk, který jsme vyrazili prozkoumat, jak jinak než z kajaků, s kamarádem Bouzínem.
Na rozhovor s Monikou jsem se chystal už nějaký čas, ale vždy je potřeba počkat, až se sejde všechno, co se sejít má. V tomto případě se to potvrdilo na víc než sto procent, protože Monika na jaře letošního roku vydala knihu, což už je samo o sobě dobrým důvodem pro rozhovor. Nakonec tomu okolnosti chtěly ještě tak, že jsem se s ní na povídání domluvil zrovna na den, kdy v Liberci toto svoje „děťátko“ křtila, takže jsem se rovnou zúčastnil i slavnostního aktu. A ono by to stejně jindy nešlo, protože v době, kdy jsme si povídali, zbýval Monice týden a kousek do odletu na další velkou zahraniční cestu a vy tyto řádky čtete v době, kdy už jí má Monika za sebou.
Pokud jste příznivci sportů vyžadujících pádlo, pak si na své přijdete i u našich sousedů, na Slovensku. Protože i přes to, že to není velmoc jezer jako Norsko, nebo zde není moře na seakayaking jako mají pobaltské státy, je zde mnoho vyžití, kde se dají na Slovensku vodní sporty provozovat. A pokud by vás vodní sporty zaujaly z jiného pohledu, je možné si na ně třeba vsadit přes fortuna pobočky. Ale nyní už se pojďme podívat na to, kam je nejlepší se na Slovensku vydat za kvalitním vodním sportem.
V Česku máme celou řadu řek, které jsou vhodné pro vodácké výlety, ale pouze několik z nich je známých opravdu notoricky a dalo by se říci, že o nich má nějaké povědomí téměř každý. Je to dáno i tím, že se jedná o naše hlavní a největší řeky. Potom je tu ale řada menších řek, které jsou také vodácky přívětivé a velmi často dokážou nabídnout zajímavé zážitky a zavést nás na méně známá místa. Pojďme si je tedy představit.
Když mi přišel balíček s kajakem Halve, tak jsem si nejdřív myslel, že se asi někdo spletl a zapomněl mi tam něco přibalit nebo mi poslali jiný kajak. Jenže ono ne. Vypadl na mě lehký bílý batůžek a v něm bylo všechno, co jsem očekával. Brada až na zem a už chápu, co výrobce skrývá pod pojmem „packayak“.
Před 20 lety vznikla rodinná firma SUNDISK, za kterou si asi většina vodáků vybaví vodácké půjčovny na Jizeře, Nise a Dyji a zázemí, které k těmto půjčovnám patří. Jenomže SUNDISK není jenom půjčovna lodí, je to rozvětvená struktura, která toho dělá hodně a v mnoha oblastech. O vzniku a vývoji firmy jsme si povídali s jejím zakladatelem Martinem Bauerem mladším.
Na loňské The Paddle Sports Show ve Štrasburku vyhrál kajak Seashine ocenění Paddle Sports Product of the Year v kategorii Inflatables a už tehdy jsem se těšil, až ho budu mít na recenzi. Letos na jaře jsem se dočkal, kajak řádně vyvětral a tady to máte.
K otestování jsme obdrželi nafukovací kajak od francouzského výrobce Aquadesign, který nese název Epyx. Jedná se o dvoumístný kajak jednoduché konstrukce určený zejména na rekreační účely – na klidnou vodu či příbřežní moře, ale zvládnout by měl i tekoucí terény do WW II. Tak schválně…