HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Mr. Petiv

Články autora

Na víkend s nafukovačkou

Na víkend s nafukovačkou

Velké procento vodáků preferuje kajak, další početná skupina, většinou spíše turističtěji orientovaná, dává přednost plastovým či laminátovým kánoím a v posledním letech se stále častěji setkáme i s vodáky, kteří jezdí na kánoích nafukovacích.

Víkendové Rakousko

Víkendové Rakousko

Dnes mám tip pro ty, kteří už se namlsali řek jako je Salza nebo Steyr a chtějí objevit nějaké jiné neméně hezké terény u našich sousedů. Vydáme se o kus dál, než se jezdí normálně, ale přesto není tato oblast tak daleko, abychom se tam nemohli vydat třeba jen na víkend. I když řek, které za to stojí, je zde nespočet a vodu mívají i v teplých letních měsících.

KWISA – polská řeka bez polských vodáků

KWISA – polská řeka bez polských vodáků

V Polsku je na jednu stranu řek hodně, na druhou stranu mají velmi podobný charakter a jejich společný jmenovatel je, že jsou poměrně líné. Nicméně 8. května se na řece Kwise konala vodácká akce, kdy byla upuštěna přehrada, z níž teklo tak 15 m³/sec a my se proto na Kwisu vydali.