Víkendové Rakousko

Víkendové Rakousko

Dnes mám tip pro ty, kteří už se namlsali řek jako je Salza nebo Steyr a chtějí objevit nějaké jiné neméně hezké terény u našich sousedů. Vydáme se o kus dál, než se jezdí normálně, ale přesto není tato oblast tak daleko, abychom se tam nemohli vydat třeba jen na víkend. I když řek, které za to stojí, je zde nespočet a vodu mívají i v teplých letních měsících.

Po odpoledním naložení lodí a hydra pádíme po solidně ucpané silnici z Prahy na České Budějovice, jak pak by taky ne, když je pátek a statisíce Čechů míří s řízkem v ruce vstříc chorvatskému pobřeží. Kolem půlnoci jsme již celkem unavení a asi 30 km před Salcburkem házíme několikahodinovou chrupku. Kolem páté hodiny ranní jsme probuzeni vichrem, který nám málem urazil dveře od auta a tak i když se nám nechce, vstáváme a jedeme dál, vstříc městu Spittal an der Drau.

První řeku, kterou jsme chtěli začít, je [b]Möll[/b]. Původně byl v plánu horní úsek z obce Lamnitz do přehrady, což je 10 km WW I až WW III. Překvapilo nás ale, že vodu měl spodní úsek a proč jezdit nahoru, když i tady je vody dostatek. Jedeme tedy krásnou rychlou řeku s velkými vlnami z Obervellachu do Kolbnitz. Je to nějakých 10 km WW II, což je na začátek vskutku ideální. Po 2 hodinách nakládáme lodě a vzhledem k tomu, že teprve odbyla dvanáctá, jedeme dál.

Zkušenosti čtenářů

Čolek

Moc pěkné fotky.Užíli jste si.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: