CAT S50 – odolný dotykový buldozer

CAT S50 – odolný dotykový buldozer

Odolný a vodotěsný telefon, to je asi sen každého vodáka. A když je k tomu telefon ještě chytrý, je to úplně nejlepší kombinace. Jeden takový pro vás otestoval Jan Pala.

Dodává: Bullit mobile
www.catphones.com
Testoval: Jan Pala

■ Hmotnost: 185 g
■ Rozměry: 144,5 × 77 × 12,7 mm
■ Procesor: 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon 400 (ARM Cortex-A7)
■ Paměť: 8 GB
■ Napájení: Li-On 2630 mAh
■ Rozlišení fotoaparátu: 8 Mpx s bleskem
■ Doba volání: do 16 h
■ Stand-by režim: až 33 dnů
■ Infocena: 12 399 Kč

Telefon působí na první pohled robustně a odolně. Má osmiúhelníkový tvar s vyztuženými skoseními v rozích, které vylepšují jeho odolnost vůči poškození při pádu na hranu. Zkosení doplňují plastové výztuhy kolem celého telefonu. Zadní strana je profilovaná pro jistější držení za nevhodných podmínek (mokro, vlhko, sníh…). Vzadu je také nepřehlédnutelný nápis CAT, objektiv fotoaparátu a LED na svícení a přiblesknutí při focení. V bočních stěnách telefonu jsou tři krytky (konektor na sluchátka, port pro microSIm + microSD a konektor microUSB) a čtyři tlačítka.

Velký dotykový displej 4,7″ (1280 × 720 px) krytý Gorilla Glass 3 je dobře ovladatelný. Telefon bez potíží splňuje normu IP67 (ponoření do vody do hloubky 1,5 m na půl hodiny). Druhou normou je armádní norma MIL-810G, zaručující zvýšenou odolnost proti různým vnějším vlivům (mořská voda, vlhkost, vibrace, teplotní rozdíly, otřesy). I tohle všechno telefon bravurně zvládá.

Telefon má zadní a přední fotoaparát (kameru), přední s rozlišením maximálně 0,3 MPx, zadní pak až 7,7 MPx. Výsledkem focení jsem byl zklamán; fotografie vypadaly na displeji mobilního telefonu dobře, ale po stažení do počítače původní dobrý dojem zmizel. Naopak, natáčení videa jak v obrazové, tak ve zvukové stopě dopadlo dobře i za nepříznivých povětrnostních podmínek.

Po zapnutí telefonu může být otravná řada předem instalovaných Google aplikací. Prvním krokem byla jejich dezinstalace. Smazal jsem i aplikace Cat Rental, Cat Used, apod. a nechal si jenom Cat Phones App Store, kde jsou vyzkoušené a doporučené. Také jsem hned doinstaloval spořící mod na baterii.

Závěrem mohu říct, že Cat S50 je skutečně odolný telefon, který se nemusíte bát vytáhnout na jakoukoliv outdoorovou aktivitu včetně vodáckých a budete se na něj moct spolehnout. Rozsáhlejší verzi recenze najdete na SvetOutdooru.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: