Černá Desná

Černá Desná

Nezvykle horké dny rozpálily hřebeny hor. Tající sníh začal navyšovat hladiny horských řek na první povodňové stupně. Dokonce i neustále suchá Černá Desná začala ukazovat něco málo přes tři kubíky. Na seznámení s touto kráskou by to snad mohlo stačit.

Auto necháváme na konci Desné u garáží, kde nás nechal hodný majitel v pohodě zaparkovat. Snaží se nás odradit,že je to prý nesjízdné, ale procházka, že je to pěkná. My mu oponujeme že už to sjeté bylo a vyrážíme po turistické cestě s kajakem na ramenou proti proudu řeky. Cesta nahoru se stává očistcem, ale aspoň vidíme co nás čeká. Stupně, skluzy, vodopády, hodně stromů a málo vracáků. U nás jsem nic podobného nejel.

Zkušenosti čtenářů

Václav

Na podzim jsem Desnou okukoval a měl matnej pocit, že jsem někde četl o splutí toho padáku… Ani se mi tomu nechtělo věřit, je to fakt hodně vostře našikmo. Pak jsem to dohledal – tuším – na starém Hydrowebu. No – nic pro mě, ale přeju vám (a vám podobným) to. Příště dejte kamery na přilbu, na joutůb by se takovej splav hezky vyjímal.

vvv

da se jet přímo od přehrady. Obtížnost asi jako Safírák. Tak o stupeň těžší to začne být až u vodopádů tedy tam kde jste asi začali. Pozná se to, že se vjede do lesa. Rozhodně doporučuju…
Končí se pak u garáží jako vy. My jsme jeli dál až k benzínce, ale stálo to za houby (vodu odváděl jez)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: