Česká závodní S.U.P. sezóna 2014

Česká závodní S.U.P. sezóna 2014

Pro rok 2014 vznikla společná termínová listina paddleboardových závodů, která propojuje závodění jak na klidné tak divoké vodě. Na SUPery čekají dvě oddělené divize, „Czech Paddle Board Cup“ a „Paddle board River Cup“.

„Czech Paddle Board Cup“ se sestává ze 7 závodů na klidné vodě a „Paddle board River Cup“ zahrnuje 8 akcí na divoké vodě. Šest vybraných závodů, po třech z každé divize a Krumlovský vodácký maraton pak tvoří „CZECH S-U-PER CUP“. Tato novinka letošní sezóny rovnoměrně kombinuje klidnou i divokou vodu. Na závěr české sezóny se pak paddleboardisté utkají ve velkém finále na KVM 2014.

Závody na divoké vodě kombinující disciplíny Time Trial, Board Cross, Slalom a Sjezd. Série se skládá ze 6 sjezdů a 4 time trialů, board crossů a slalomů. Do celkového hodnocení seriálu se počítají 4 nejlepší výsledky sjezdů a 3 nejlepší výsledky time trialů, board crossů a slalomů. V letošním roce se sjezdy budou startovat hromadně, tzv. „le Mans“. Time trial a slalom se startuje individuálně. Board cross ve skupinách po 4 – 6 SUPerech, kteří dále postupují pavoukem až do finále. Součástí seriálu je i závod Mistrovství ČR v paddleboardingu na divoké vodě, které proběhne 2.8.2014 na USD České Vrbné. Podrobný systém hodnocení brzy zveřejníme. Bude vycházet z osvědčeného modelu minulých let. Vítěz bere 100 bodů, 2. 95 bodů, 3. 94 bodů, 4.93 bodů atd…

[i]Garantem závodů na divoké vodě je Tomáš Vaněček – Albey [RIVER Paddleboarding][/i]

Nejstarší seriál S.U.P. závodů v českých zemích. Skládá se ze 7 závodů na klidné vodě, z nichž se do celkového hodnocení seriálu započítává pět nejlepších výsledků. Závodí se systémem rozjížděk, ze kterých závodníci postupují dále dle předem daného klíče. Startuje ve ve skupinách cca po 10-ti závodnících, jede se vytyčenou tratí okolo bójí a rozhodně je na co se koukat. Jde o kontaktní závod, ve kterém jedna jízda trvá cca 2 minuty. Bodovací systém shodný jako v předchozím případě. Vítěz bere 100 bodů, 2. 95 bodů, 3. 94 bodů, 4.93 bodů atd…

[i]Garantem závodů na divoké vodě je Petr Klíma – Klimbera [Czech SUP RACING Association][/i]

Novinka letošního roku. S-U-Per Cup kombinuje závody na klidné i divoké vodě. Skládá se celkem ze 7 závodů. Tři závody na klidné vodě – Sedlčany, Tour de Lipno a Beroun. Dva sjezdy – Sázava a Tour de Lipno. Jedna kombinace disciplín TT + board X + slalom – Úpa. Celý tento unikátní seriál vyvrcholí 11. října na Krumlovském vodáckém maratonu, kde se závodníci utkají na 26 km dlouhé a pro SUPery technicky náročné trati.

Termínovku závodů najdete zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: