Čeští sjezdaři mají za sebou úspěšné ME ve Španělsku

Ve španělském Saberu se od 11. do 14. srpna konalo Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě. Českým závodníkům se dařilo, přivezli celkem 14 medailí.

Čtyřdenní program zahájil dlouhý sjezd, ve kterém v mužské kategorii zářil singlkanoista Ondřej Rolenc. S časem 20:11.92 si dojel pro vysněný evropský titul, který mu v posledních letech vždy těsně unikal. Na zlatý úspěch navázala singlkanoistka Marie Němcová, která si dojela pro svou první mistrovskou medaili z dlouhého sjezdu, a v cíli se mohla radovat z titulu vicemistryně Evropy. Bronzovou medaili přidal ještě Ondřej Rolenc v deblu s Danielem Suchánkem.

Reprezentace mohla slavit i druhý den, závodě družstev vybojovali čeští závodníci a závodnice další čtyři cenné kovy – dvě stříbra a dva bronzy.

Třetí den na mistrovství Evropy ve španělském Saberu proběhly kvalifikační jízdy ve sprintu. Patnáct českých reprezentantů se dokázalo probojovat do finále, Ondřej Rolenc a Marie Němcová potvrdili roli favoritů a postoupili z prvního místa.

Sprintové finále na mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě přineslo českému týmu hned tři individuální medaile. Pro titul vicemistryně Evropy si dojela Barbora Dimovová, stříbro mezi singlkanoisty vybojoval Ondřej Rolenc. Svou první individuální seniorskou medaili získal věkem stále juniorský závodník Matěj Vaněk.

Čeští reprezentanti završili mistrovství Evropy ve španělském Saberu ziskem čtyř medailí v týmových soutěžích. Sjezdaři v sobotu odpoledne vybojovali tři stříbrné a jeden bronzový mistrovský kov. Celkovým ziskem 14 medailí český tým potvrdil, že se ve sjezdu na divoké vodě řadí k absolutní světové špičce.