HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Alena Hrubá

Alena Hrubá

Alena Hrubá (1987) je redaktorkou časopisu a webu Pádler. Absolventka Provozně-ekonomické fakulty ČZU v Praze se ale vystudovanému oboru se zatím věnovat nestihla. Na vodě pádluje od malička, na kajak pak přesedlala zhruba před třemi lety. Když zrovna nic neteče, ráda vyrazí na výlet do hor nebo na procházku se psem do lesa.

Články autora

Pozvánka na volné splutí a ČPV Jihlava 2019

Pozvánka na volné splutí a ČPV Jihlava 2019

Vodácký oddíl KTL Brno srdečně zve na víkendové akce na řece Jihlavě pod přehradou Mohelno. V sobotu 22.6. se uskuteční Český pohár vodáků, v neděli volné splutí.

Odemykání Cidliny na přírodní vodě, Mrlina zrušena

Odemykání Cidliny na přírodní vodě, Mrlina zrušena

O nadcházejícím víkendu se měly uskutečnit dvě vodácké akce, na kterých v minulosti docházelo k navýšení vodního stavu a tím pádem k umožnění jejich splutí. Cidlina a Mrlina. Ani na jednu akci se bohužel přes značné úsilí nepodařilo vypouštění vody vyjednat. Cidlina se pojede na přírodní vodě, Mrlina je zrušena úplně.

Ostravice poteče pouze v sobotu 30.3.

Ostravice poteče pouze v sobotu 30.3.

Vypouštění Ostravice z přehrady Šance, původně plánováné na celý víkend, je zkráceno pouze na sobotu 30.3. Hráz bude také vypouštět méně vody. Jak jsme již informovali, nádrž Šance je po rekonstrukci a vodu bude Povodí Odry garantovat až 3 dny před akcí. Jelikož je naplněnost přehrady jaká je, můžeme po dohodě uspořádat JEDNODENNÍ SJEZD 30.3. Vody se bude vypouštět taky méně, 12m3/s. To je průtok ideální pro kánoe a kajaky, ne však pro rafty. Prosím sdílejte tuto informaci ať se dostane co možná k největšímu počtu vodáků. Propozice ke stažení zde. S vodáckým Ahoj — Adam Šindler Campanula vodáci 731 600 333

Letošní splutí Chrudimky pod Sečí je zrušeno

Letošní splutí Chrudimky pod Sečí je zrušeno

Jarní vodácká sezóna ještě pořádně nezačala a již nám do redakce přišla první zpráva o zrušení tradiční akce. Letošní splutí Chrudimky pod přehradou Seč, plánované v termínu 6.4.2019 se bohužel neuskuteční. Pořadatel akce nezískal potřebné povolení. Sám k tomu dodává: „Majitel MVE (věčný stěžovatel pan Bušek) využil situace a napadl rozhodnutí kraje. Poté se konala schůzka na kraji, kde se ozvala CHKO Žel. Hory, že vzhledem k hydrologickému suchu nesouhlasí s akcí a bylo rozhodnuto o osudu sjezdu.“

Rozjeďte se do sezony a registrujte se na Orlice Cup 2019

Rozjeďte se do sezony a registrujte se na Orlice Cup 2019

Jedním z prvních závodů sezony 2019 bude Orlice Cup (www.orlicecup.cz), který proběhne v Chocni dne 13.4. Jedná již o tradiční závod tříčlenných týmů ve složení běh, mtb a kajak, který lze absolvovat i jako kajak-triatlon. Závod oplývá množstvím kategorií podle věku a nově také kategorií smíšených týmů – jakékoliv kombinace mužů a žen. Registrace je spuštěna zde: www.orlicecup.cz/registrace.

Podpořte české zástupce v prestižní anketě World Paddle Awards

Podpořte české zástupce v prestižní anketě World Paddle Awards

V minulém týdnu byly oficiálně oznámeny nominace v mezinárodní anketě World Paddle Awards, která každoročně oceňuje sportovce a osobnosti z oblasti vodních sportů na základě jejich působení v uplynulém roce. Nominovaní sbírají hlasy na soutěžních webových stránkách a zároveň jsou hodnoceni mezinárodní porotou tvořenou odborníky z oblasti vodáckého sportu, takzvanou Akademií. V závěrečném hodnocení mají hlasy veřejnosti váhu cca 40%, Akademie 60%. V letošním roce byli nominování tito čeští zástupci: 1/ Ženský raftový tým TR Team Omega 2/ Mužský raftový tým TR Hiko 3/ Sjezdařka Martina Satková 4/ Sportovní komentátor Daniel Stach 5/ Sjezdařka Barbora Dimovová Hlasovat pro ně můžete stisknutím černého palce ve spodní části stránky. Ostatní „lajky“ (Facebook a ostatní soc. sítě) se do hlasování nepočítají.

Časopis Pádler 4/2018: Expedice do Afriky, slovenská klasika Hron nebo rozhovor s Martinem Fuksou

Časopis Pádler 4/2018: Expedice do Afriky, slovenská klasika Hron nebo rozhovor s Martinem Fuksou

Milí příznivci vodáckého sportu, letošní poslední číslo časopisu Pádler již v minulém týdnu zamířilo k vám domů, do vodáckých obchodů a na další distribuční místa. Doufáme, že vám zpříjemní dlouhé podzimní večery a najdete v něm inspiraci pro následující vodáckou sezónu.

Pozvánka na Tragicky dlouhé tratě

Pozvánka na Tragicky dlouhé tratě

V sobotu 22.9. se za podpory Hlavního města Prahy bude v Malé Chuchli konat 11. ročník závodu dračích lodí Tragicky dlouhé tratě, který je zároveň Mistrovstvím České republiky na dlouhé tratě 2018.

1 2 3 14