Odemykání Cidliny na přírodní vodě, Mrlina zrušena

Odemykání Cidliny na přírodní vodě, Mrlina zrušena

O nadcházejícím víkendu se měly uskutečnit dvě vodácké akce, na kterých v minulosti docházelo k navýšení vodního stavu a tím pádem k umožnění jejich splutí. Cidlina a Mrlina. Ani na jednu akci se bohužel přes značné úsilí nepodařilo vypouštění vody vyjednat. Cidlina se pojede na přírodní vodě, Mrlina je zrušena úplně.

Organizátor splutí Cidliny, Míla Pražák, k tomu včera na Facebook napsal: „Majitel Žehuňského rybníka nedal svolení k pouštění vody z důvodů napjatých vztahů kolem rybníka a ochranáři nesouhlasí vzhledem k poklesu hladiny rybníka, že by bylo ohroženo ptactvo. Proti tomu jsme se odvolali na ministerstvo zemědělství, bohužel, do dnešního dne nemáme žádnou odpověď. To znamená, že vodu nám zřejmé nikdo nepustí.

Stejně tak poplujeme. Připravte se na to, že v některých místech pod jezem bude třeba vystoupit na chvíli z lodi, tudíž budou fajn dobré boty do vody.. Poplujeme na plastových lodích, má být hezké počasí, tak snad to i tak bude dobrá akce. Občerstvení po cestě a na startu jsou připravena.“

Celá akce začíná pod Žehuňským rybníkem slavnostním odemčením v 11 hodin. Závěr je pak na soutoku s Labem nedaleko Poděbrad.

Tato akce je vhodná i pro začátečníky.

Poplatek pořadateli za splutí je 50 Kč na osobu, děti do 15 let zdarma. Odpoledne je v cíli vodácký candrbál.

Odjezdy autobusu ze soutoku na start do Žehuně jsou v 8:00, 9:45, 10:30. Poplatek za jízdu 50 Kč na osobu.

Základní informace

Kde : Žehůň – hráz Žehuňského rybníka

Kdy : 14.4.2018,  9:00 vydávání lodí, 10:30 – odemknutí řeky, 11:00 – vyplouvání na vodu

Cíl : Soutok Cidliny s Labem nedaleko Poděbrad

Délka plavby : 11 km

Obtížnost : ZWC

Autobus : odjezd v 8:00, 9:45, 10:30

Kontakt na pořadatele : 605242818

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: