Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves zaznamenali medailové úspěchy na 32. mezinárodní regatě Capris 2021

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves zaznamenali medailové úspěchy na 32. mezinárodní regatě Capris 2021

Šest zlatých, tři stříbrné a tři bronzové medaile dokázala takřka „vylovit“ z vod slovinského námořního přístavu Koper šestice závodníků oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves Klára a Tereza Studničkovy, Nikola Balcarová, Tomáš Cícha, Tereza Marie Jančová a Vojtěch Tischer. Úvodní klání na trati 500 metrů nebyla ve vlnách Jadranu úplně jednoduchá, ale následné „sprinty“ na dvě stě metrů byly adrenalinovým zážitkem.

Pro suchozemce neobvyklé podmínky možná zhatily ještě další medailové úspěchy malé výpravy ze Slovácka, která v celkovém hodnocení 32. mezinárodní regaty CAPRIS 2021 skončila těsně pod pohárovými pozicemi čtvrtá, za podstatně početnějšími týmy – vítězným slovinským klubem ORKA Ankaran, druhým slovenským výběrem startujícím pod hlavičkou Štůrova a třetím, pořádajícím klubem Žusterna Koper.

K pěknému umístnění jediného českého zástupce pomohli také kajakáři Jiří Uvíra a Michal Pjajčík. Na domácí vodě nemohla chybět ani účastnice olympijských her v Tokiu, kajakářka Špela Ponomarenko Janič. Před hojně zaplněnou městskou pláží byly k vidění výkony slovinských, slovenských, španělských a českých pádlujících.

1.místa

  • šestnáctiletá kanoistka Klára Studničková (2x)
  • šestnáctiletá kajakářka Nikola Balcarová (2x; jednou spolu s šestnáctiletým kajakářem Tomášem Cíchou
  • dvanáctiletá kajakářka Tereza Studničková (2x)

2.místa

  • šestnáctiletý kajakář Tomáš Cícha
  • třináctiletá kanoistka Tereza Marie Jančová (2x)

3.místa

  • šestnáctiletá kajakářka Nikola Balcarová
  • třináctiletý kajakář Martin Tischer
  • třináctiletá kajakářka Karolína Pavlíčková spolu s Terezou Studničkovou

Následující dny se budou rychlostní kanoisté věnovat kromě tréninku také přípravám dalšího Mezinárodního Mistrovství Moravy v rychlostní kanoistice SLOVÁCKÁ 500 (poslední srpnový víkend), trojice Ondřej Prchlík, Klára Studničková a Simona Andrýsková se bude snažit připravit na regatu olympijských nadějí v Račicích a odchovanec Jiří Zalubil bude ladit formu na mistrovství světa do 23ti let v portugalském Montemoru, po kterém jej ještě čeká dosavadní vrchol-mistrovství světa dospělých v dánské Kodani.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: