Pozvánka na volné splutí a ČPV Jihlava 2019

Pozvánka na volné splutí a ČPV Jihlava 2019

Vodácký oddíl KTL Brno srdečně zve na víkendové akce na řece Jihlavě pod přehradou Mohelno. V sobotu 22.6. se uskuteční Český pohár vodáků, v neděli volné splutí.

Již o tomto víkendu budou mít vodáci možnost si splout řeku Jihlavu (mezi vodáky známou jako Jihlávku či Jihlavku). Sjet si řeku od Mohelenské hadcové stepi, údolím pod Biskoupským kopečkem a kolem zříceniny hradu Templštýn lze pouze několikrát za rok.

Sobota: ČPV Jihlava

V sobotu se pod pod mohelenskou přehradou uskuteční Český pohár vodáků. Start je přímo pod přehradou Mohelno, vpuštěni sem budou pouze závodníci. Registrace proběhne mezi 8 a 9:45 hodinou, v 9:00 byste neměli propásnout výklad trati a v 10:00 startuje první loď. Z přihlášek přijatých do 9:00 budou po ukončení výkladu tratě losovány ceny sponzorů.

Cíl je u mostu mezi Biskoupky a Hrubšicemi na ř. km 46,8. Trať je tedy dlouhá zhruba 12 km. Více naleznete v propozicích.

Neděle: volné splutí

Voda je v neděli 23.6. zajištěna od 8 do 12 hodin. Nebude se ale vyrážet těsně od hráze přehrady Mohelno, tak, jako v minulých letech. Dříve tam totiž doslova „najížděly“ stovky aut. Nasedejte u mostu sil II/392; nasedání je (z důvodu úzké silnice pod hrází a soukromých pozemků) dovoleno POUZE U MOSTU SIL. II/392 mezi Mohelnem a Dukovany na levém břehu.

Při volném splutí se vysedá buď v Hrubšicích nebo Ivančicích, popis splouvaného úseku naleznete v našich průvodcích.

Splutí Jihlavy
Splutí Jihlavy

Kdo v tomto kraji chce zůstat o chvíli déle, může navštívit přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step, což je chráněné území rozkládající se nedaleko jaderné elektrárny Dukovany. Na území se vyskytuje hadec, neboli serpentin, který umožňuje výskyt trpasličím formám rostlin a v kombinaci s jižní orientací svahů způsobuje, že se tu špatně drží voda a teploty jsou v průměru až o 10°C vyšší než o kousek dál v Mohelně. Oblastí procházejí dvě naučné stezky. Pozor, mimo ně je vstup zakázán.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: