Vyšla nová vodácká kniha Naše léto, voda, lodě od Herberta Slavíka

Vyšla nová vodácká kniha Naše léto, voda, lodě od Herberta Slavíka

Anotace:

Kniha NAŠE LÉTO, VODA, LODĚ je poctou vodě a všem lidem, kterým se vodní živel stal láskou, dobrodružstvím, sportovní výzvou i odpočinkem. V pestré koláži textů, rozhovorů a unikátních fotografií zachycuje publikace nostalgické počátky vodní turistiky, skautingu, trampingu, dobu vzniku prvních sportovních klubů a atmosféru starých plováren. Kniha se věnuje také módním trendům a vývoji sportovního vybavení pro milovníky rekreace u vody. Desítky textů, rozhovorů, vzpomínek a fotografií slavných autorů se zaměřují na typické fenomény spojené s vodáctvím, na stavbu lodí, nezapomenutelné okamžiky sjíždění českých řek a pobytů na letních táborech.

Autoři se věnují také českému jachtingu, počátkům windsurfingu, představují Čechy, kterým učarovalo mořeplavectví nebo extrémní vodáctví na dravých tocích všech světadílů. V kapitole legendy seznamuje kniha čtenáře s našimi nejúspěšnějšími sportovci Janem „Felixem“ Brzákem, Ludmilou Polesnou, Petrem Sodomkou, Richardem Konkolskim, Františkem Venclovským, bratry Svojanovskými, Štěpánkou Hilgertovou, Vavřincem Hradilkem, Josefem Dostálem, Jiřím Prskavcem a mnoha dalšími. Závěr knihy přináší prostřednictvím atraktivních fotografií současných trendů inspiraci pro všechny milovníky vodních sportů. Publikace volně navazuje na knihu Naše hory, lyže sníh.

Zdroj: https://www.kosmas.cz/knihy/296702/nase-leto-voda-lode/, WPA Photo

Zkušenosti čtenářů

rocky

Ahoj. Opravdu jsi zapomela uvest dvojnasobneho olympijskeho zlateho medajlistu z Atlanty ’96?
Martin Doktor je dnes cim dal vetsi sportovni pojem.

Alena Kalášková
rocky:

Ahoj, díky za upozornění. Ten text jsem převzala ze stránek vydavatelství knihy přesně tak, jak jej uvedli. Jestli tam je o Martinu Doktorovi nevím, knihu jsem zatím nečetla. Takže tato poznámka patří vydavateli, který se rozhodl ho do anotace neuvést.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: