Čistá řeka Sázava

Čistá řeka Sázava

Není Vám lhostejný stav řeky Sázavy a jejího okolí? Přidejte se k nám a pomozte uklidit její břehy. Tradiční jarní úklid se letos uskuteční od [b]11. do 13. dubna[/b]. Vítaná je jakákoliv pomoc, finanční a materiální, nebo můžete přímo přiložit ruku k dílu.

[b]Číslo účtu společnosti Posázaví o.p.s. pro zaslání příspěvku je 326666339/0800. [/b]

Podrobnosti o celé akci jsou na leader.posazavi.com v sekci Partnerské projekty.

Vyčistit řeku Sázavu se dobrovolníci vydají už podeváté. Z koryta řeky a jejího okolí budou opět sbírat odpadky, které tam po sobě zanechali nezodpovědní lidé, nebo které přinesla loňská velká voda. Zapojit do úklidu se může každý – jednotlivci i kolektivy, děti, mládež i dospělí. Do igelitových pytlů budou sbírat všechno, co do přírody nepatří. Nasbíraný odpad pak nákladní auta odvezou na skládky.

Každoročně se jarního úklidu řeky Sázavy účastní stovky dobrovolníků. Sbírat odpadky vyrážejí rodiče s dětmi z mateřských center, školáci, studenti, vodáci, rybáři, hasiči i celé pracovní kolektivy. Mezi Kácovem a Pikovicemi, kde úklid organizuje společnost [b]Posázaví o.p.s.[/b], loni sesbírali téměř 19 tun odpadků, v roce 2012 jich bylo ještě o 10 tun víc.

Úklidová akce se navíc postupně rozšiřuje na další vodní toky v regionu. Letos se budou uklízet například potoky Benešovský a Štěpánovský.

K tradičnímu jarnímu úklidu řeky Sázavy a jejího okolí se letos přidá 11. – 12. dubna i místní akční skupina [b]Havlíčkův kraj o.p.s.[/b], která organizuje úklid v Polničce, ve Žďáru, v Hamrech nad Sázavou, v Sázavě, v Přibyslavi, jedná se s obcemi Stříbrné Hory a Pohled.

[b]Královská stezka[/b] koordinuje školy v Havlíčkově Brodě, které už od 7. 4. čistí Sázavu a její přítoky. Školy ve Světlé nad Sázavou uklízí řeku ve městě a po proudu do Mrzkovic. V sobotu se pak čistí řeka z Havlíčkova Brodu do Chřenovic.

Přihlášky a informace na termín 11. – 13. dubna přijímá [b]MAS Lípa pro venkov z.s.[/b], která organizuje úklid v úsecích Zruč nad Sázavou, Horka II, Vlastějovice, Chabeřice, Uhlířské Janovice, Kutná Hora. Přihlášky posílejte na: [email]va************@se****.cz[/email].

Mapu s vyznačenými jednotlivými úseky řeky si můžete sáhnout zde.

Partnery projektu jsou Povodí Vltavy, státní podnik a společnost Bisport s.r.o., mediálním partnerem Rádio Blaník a Benešovský deník.

Patronkou projektu je zpěvačka ANETA LANGEROVÁ, která se pravidelně zapojuje i do samotného úklidu.

Jaroslava Tůmová, e-mail: [email]tu****@po******.com[/email], tel. 602 216 637

Bohuslava Zemanová, e-mail: [email]ze******@po******.com[/email], tel. 723 881 081

Zkušenosti čtenářů

francesco

Přátelé, kamarádi, ženy (ty zejména!),
náš nejlepší, nejdrsnější a nejžádanější 5. úsek je kapacitně již skoro zaplněn a od příštího, jubilejního ročníku už se za účast na této suprové dobrovolnické akci bude nejspíš platit. Využijte tak poslední příležitost manuálně si zamakat a užít si jarní řeku i epesní společnost zdarma! ;o) Více info k tomuto punkovému úseku na https://www.facebook.com/events/410351712428769/?fref=ts

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: