Čištění řeky Otavy 2010

Čištění řeky Otavy 2010

15. května 2010 se koná tradiční čištění řeky Otavy a to současně ve čtyřech městech. Čistíme řeku pro sebe ne po sobě. Na akci jsou srdečně zváni všichni dobrovolníci, kteří se chtějí zapojit a pomoci při vyčištění hladiny a břehů Otavy. Pořadatelé zajišťují potřebné vybavení, včetně lodí a dopravy zdarma.

[b]Sušice[/b]

Po rozdělení dobrovolníků na suchou a mokrou skupinu započne úklid. Mokrá skupina jede na plavidlech a uklízí odpadky z vody a břehů. Suchá skupina uklízí přilehlá prostranství.

[b]Sraz[/b]: v 9:00 hod Fuferna (Sušice).

Info na [redir=http://www.otavatour.cz newwindow]www.otavatour.cz[/redir], [email]in**@ot*******.cz[/email] nebo tel: 605 171 743.

Na lodích se čistí úsek od kempu Čepice do kempu Horažďovice Lipky. Půjčení lodě je možno objednat u organizátorů.

[b]Sraz[/b]: v 9:00 hod Na Zářečí (Obro).

Info a kontakt: Ing. arch. Kučera, (mobil 723 822 907) za MU Horažďovice.

[b]Strakonice [/b]

Na lodích i pěšky ze břehů se čistí úsek ze Střelských Hoštic do Strakonic, nebo dále z města až do Sudoměře. Je zajištěna doprava autobusem a zapůjčení lodí pro přihlášené v infocentru Strakonice. Akce se koná v rámci Strakonického vítání léta.

[b]Sraz[/b]: v 8:30 hod na parkovišti pod Hvězdou.

Info a kontakt: infocentrum,[redir=http://www.strakonice.net newwindow]www.strakonice.net[/redir], [email]in*********@st********.net[/email], tel. 383 700 700.

[b]Písek[/b]

Akce probíhá pěšky ze břehů i na lodích na území města i v okolí. Zdarma je zajištěno vybavení pro dobrovolníky, včetně rukavic, lodí a dopravy.

[b]Sraz[/b]: 9:00 u ostrova (EVVO Domeček u lávky)

Info a kontakt: Regio Písek, o.p.s., tel. 602 709 715, P. Lahodný.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: