Čištění řeky Úhlavy „Řeka pro život, ne pro odpad!“

Čištění řeky Úhlavy „Řeka pro život, ne pro odpad!“

Na 180 dobrovolníků se sešlo ve dnech 23. a 24. 5. 2014, aby pomohlo zbavit řeku Úhlavu a její okolí komunálního odpadu. Do projektu bylo zapojeno 7 obcí, kterými řeka protéká: Borovy, Nezdice, Lužany, Přeštice, Příchovice, Dolní Lukavice a Předenice.

Všechna obecní zastupitelstva náš projekt podpořila nejen předáním kontaktů na aktivní nadšence z různých spolků, ale i finančně. Hlavním partnerem tohoto projektu byla Nadace ČEZ a Město Přeštice. Díky získaným finančním prostředkům mohli dobrovolníci obdržet ochranné pracovní pomůcky, pytle i jídlo a pití na celý den. Děkujeme též firmám Západočeské komunální služby, Elastoform Bohemia, Obstav Profi, Ecof, Mikroregionu Přešticko a dalším, které náš projekt podpořili materiálně.

Pěší skupina Tomíků

Sebráno bylo 1,84 tuny komunálního odpadu z úseku 25 říčních kilometrů a 45 kilometrů pěších turistických a přístupových tras od obce Jíno do Předenic. Přestože letošní čištění řeky bylo již třetím ročníkem, komunálního odpadu neubývá a to zejména kolem zahrádkářských kolonií a mostů přes řeku.

Vodácká skupina v Lužanech

Tento projekt nebyl jen o samotném sbírání odpadu, hlavnímu dni akce – sobotě předcházela přednáška MUDr. Šuty o chemii v domácnostech a možnosti používání ekologicky šetrných výrobkům. Další doprovodnou akcí byla výstava dětských prací z mateřských a základních škol z Přeštic a Horšic. Dále byly u loděnice pro děti připraveny pohybové soutěže, skákací hrad a 200 balónkových zvířátek.

Výsledek čištění řeky

Chtěli bychom též poděkovat za pomoc pedagogickým pracovníkům, kteří si s dětmi během měsíce května povídali o tom, jak je řeka pro náš život důležitá. Poslední poděkování za velmi zdařilou akci patří všem dobrovolníkům, organizátorům a vedoucím vodáckých či pěších skupin.

Vše připraveno pro děti

Více fotek i podrobnější zprávu o akci najdete na našich webových stránkách: www.kct-uhlava.com

Skauti v příchovicích

Dagmar Švihlová
TOM Úhlava a KČT Úhlava

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: