ČPV Blanice 2016 pohledem kajakáře usednuvšího na Baraku

ČPV Blanice 2016 pohledem kajakáře usednuvšího na Baraku

V sobotu 18. června se uskutečnil letošní 42. ročník ČPV na Blanici. Tomáš Stehlík z KK Slavia Praha na něj vyrazil s malým spolujezcem na háčku. Jak společně zvládli všechna brankoviště?

Rok se s rokem sešel a my zas vyrážíme k jihočeskému Husinci na Blanici, internetové podání přihlášky a potvrzující email od organizátorů obsahující přibližný čas startu je supr, tohle by mohlo být na všech závodech ČPV. K ideálnosti chyběl již jen jiný formát než prosté PDF.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Blanice je říčka pro všechny

Tak, tak stíháme tombolu a dokonce se nás usmálo štěstí. Ač jsem kajakář, z důvodu malého spolujezdce jsem pro letošek jako plavidlo zvolil Baraku. Startujeme, zaznamenávám absenci obvyklých úvodních branek, ale nevadí, jedeme dále. Jedeme na pohodu, tj. čistě projíždět branky a ten čas… se nějak podá.

Obecně platí, že Blanice je celkem jednoduchá řeka, subjektivně hodnocená někde mezi ZW-C a WW I. I když pádlerům, kteří začínají, to přijde výrazně těžší a pro ty zkušené, co jedou pro zábavu, je to aspoň možnost vyzkoušet odlov a odchyt ve velmi jednoduchých podmínkách.

ČPV Blanice 2016

Na Barace se bohužel s malým háčkem nedají jet všechny protivody a ani všechny přesazené branky a o xylofonu bych se raději vůbec nezmiňoval, zato taková přístaviště, to je něco co i jde. Branky jsou trošku jinak, než si je pamatuji z let minulých, ale to nejhorší má teprve přijít, sice již připraven z výkladu, ale stejně.

ČPV Blanice 2016

Povinné přenášení

Oblíbený jez, kde bývala povoda, shýbačka, popř. xylofon je z důvodu úžasné Vyhlášky č. č. 46/2015 Sb. zakázán a následuje povinná přenáška. Skvělá práce Ministerstva dopravy, které zas dříve konalo, než myslelo a bohužel souhlasím s tím, že zastřešující vodácká asociace, která by ideálně byla partnerem pro orgány státní správy a obligatorně připomínkovala zákonné předpisy, by byla více než užitečná (aneb dovedete si představit na Lipně zavřené „Okno“?).

ČPV Blanice 2016

Po příjezdu k dalšímu jezu následuje další povinná přenáška a již jsem v cíli ve Strunkovicích, výměna čísla za párek a tentokrát jedeme domů, protože Blanice tekla jen jeden den. Takže večírek v Žíchovském kempu bude třeba za rok. Děkujeme organizátorům za pěknou vodáckou akci!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: