HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

ČPV Teplá a Střela – dvojkombinace, kde byste neměli chybět

ČPV Teplá a Střela – dvojkombinace, kde byste neměli chybět

Podzimní vodácká sezona se už rozjíždí. Po právě minulém víkendu plném vodáckých akcí se můžete o víkendu 17. – 18.9. tešit na pokračování seriálu závodů ČPV na Teplé a Střele. Po splutí Teplé se obvykle koná i splutí Lomnického potoka, ale tato akce není stoprocentně jistá – dle pořadatele se splutí upřesní na místě.

Klub vodáků Karlovy Vary pořádá letos už 67. ročník Napříč Karlovými Vary. Start závodu je v Březové u Střelnice a cíl v Karlových Varech u mostu u hlavní pošty. Trasa závodu je 7,5 km dlouhá a je co do obtížnosti zařazena jako WW I.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

ČPV Teplá

Říčka Teplá protéká centrem Karlových Varů. Z lodi tak můžete obdivovat krásnou lázeňskou architekturu a poté mávat z lodi na překvapené turisty na mostech v blizkosti Kolonády. Minete grandhotely Pupp a Thermal, pak vás čeká pár schodů, které mohou laxní vodáky trochu překvapit. Pro případ cvaknutí bývají přitomni žabí muži, kteří pro vás skočí. Po absolvování závodu a odevzdání čísel u garáží ČSAD čeká na účastníky občerstvení.

Pozvánka na ČPV Teplá 2018

Voda poteče od 10 do 15 hodin. V 8:30 je začátek prezentace, po kterém od 10 hodin následuje výklad trati a v 11 hodin start první posádky. Kompletní propozice jsou ke stažení zde. Žádáme splouvající účastníky, aby při průjezdu bodovacími místy a nemezovali a neohrožovali soutěžící závodníky!!!

Půjčovna na akci

Nemáte vlastní loď nebo vybavení? Na akci je možné si zapůjčit, kajaky Železný a Pyranha, rafty, nafukovačky, kanoe otevřené a zavřené, neopreny a další vodácký materiál. Rezervujte zde.

ČPV Střela

V neděli 18. září pak navazuje další akce v Karlovarském kraji, 42. ročník závodu ČPV Střela. Start závodu je v Rabštejně nad Střelou, cíl u bývalého Kozičkova mlýnu. Konec trati je až v Mladoticích, což je 17 km. Obtížnost je do WW I. Vzhledem k požadavkům orgánů státní správy je počet startovních čísel omezen na 400, volné splutí není povoleno. Pro účastníky závodu je zajištěno občerstvení v cíli závodu.

Pořadatel vás žádá, abyste tento fakt respektovali a využili ke splutí jinou dobu zvýšení vodního stavu, případně splouvali horní tok ze Žlutic do Rabštejna, nebo z Mladotic do Berounky.

Trasa vede přírodní rezervací, nevystupujte z lodi mimo místa k tomu určená, respektujte dopravní značení a zákaz táboření. Případné odvolání akce je možné nejpozději do 15.9., 20:00 na webu www.kanoe.cz.

ČPV Střela

Od 8:30 do 11:00 probíhá prezentace účastníků a výdej startovních čísel, v 10:00 start první lodi. V 15:30 proběhne losování cen v cíli trati (ceny budou předávány nazákladě předložení kontrolního kupónu, který každý závodník obdrží spolu se startovním číslem.Závod bude ukončen 2 hodiny po startu poslední lodi. Kompletní propozice jsou ke stažení zde

Půjčovna na akci

Nemáte vlastní loď nebo vybavení? Na akci je možné si zapůjčit, kajaky Železný a Pyranha, rafty, nafukovačky, kanoe otevřené a zavřené, neopreny a další vodácký materiál. Rezervujte zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: