Další utopenec letošního jara

Další utopenec letošního jara

Zpráv o utonulých vodácích je v poslední době bohužel nějak mnoho a aktuálně přibyla další. Na populárním potoku Hinterwildalpenbach, který je často splouván zároveň s řekou Salzou, se utopil 48 letý kajakář z Německa. Podrobnosti lze vyčíst v rakouském tisku.

foto: 4.paddlers.com

Zkušenosti čtenářů

Honza K

HWB je dost často splouván začátečníky a mírně pokročilými kajakáři. I naše skupinka nebyla před lety jiná a též jsme na HWB vyrazili. Na jednom z menších stupňů krysla má přítelkyně. Čtyřicet vteřin bublala ve vývařišti pod půlmetrovým stupínkem, než jsme ji vytáhli. Měli jsme obrovské štěstí. Byli jsme pohromadě, záchrana se podařila na první pokus, potok měl málo vody a další.
Jel jsem HWB několikrát a vždy to byla pěkná zábava, ale zvláště u tohoto potoku, když se něco posere, tak je velký problém řešit jakoukoliv záchranu, nebo krizovou situaci. Nedá se tu téměř nikde rozumě zastavit a vylézt, nevidíte co se děje o stupeň výš, nedostanete se o stupeň výš, pod skoky jsou větve a stromky, atd….
Prosím nepodceňujte tento krásný potůček.
Honza

Jakub Polák

Neměc zemřel při nehodě kajaku v Liezenu
Kajakářský výlet na Hinterwildalpenbach v okrese Liezen skončil smrtí. 48 letý němec se převrátil a krysil v roládě v úské pasáži, u malého vodopádu.
48 letý němec v páteční odpoledne sjíždel spolu s dalším kajakářem úsek „Säusenbach“, kde se náhle převrhl. V potoku, který byl na vyšším (povodňovém) stavu, se nemohl dostat z válce (Wasserstrudel).
Doktor mohl pouze konstatovat smrt
Jeho parťák mu zkoušel pomoci házečkou. Jelikož neuspěl, upevnil házečku na břehu a přivázán vrhl se sám do válce. Podařilo se mu muže zachránit, ten však již nejevil známky života a veškeré další oživovací pokusy zůstaly neůspěšné. Doktor jen konstatoval smrt. Jelikož nebyly shledány znáky cizího zavinění, prokurátor vydal ostatky.

Martina Kličková

osobně jsem také krysla na stupínku pod mostíkem ve spodní části a trochu se přitopila…. nebyla jsem už úplný amatér ale boofovat jsem ještě pořádně neuměla, měli jsme nižší stav ale i tak jsem šlapala vodu ve vývařišti, měla jsem za sebou už i kurz záchrany, ale ve chvíli kdy jsem polykala andělíčky jsem toho sama moc nezmohla, navíc s vědomím, že kousek ode mě je po kolena  vody, ale ve vymleté vaně pod stupněm jsem ani nedosáhla na dno …. naštěstí kolem mě byli kamarádi, tak jeden tahal z lodi házečku a mezitím projel stupněm další, toho jsem se chytla za madlo u lodi a vytáhl mě … takže ať je málo nebo hodně vody…. pokaždé je to nebezpečné. samozáchrana je ve zpěněné vodě dost komplikovaná… každá voda se má jezdit s rozumem ale takováhle voda s tolika stupni vyžaduje už um a 100 % soustředění ..
 
Martina

Maňas

to jsou ty „pochcaný schody“ jak se říká?

klukadam

jj..pochcané schody

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: