Dámská bunda HiKO Nimbus

Dámská bunda HiKO Nimbus

Bunda Nimbus je jednou z nejrevolučnějších novinek mezi výrobky HiKO. Jedná se o funkční bundu, určenou zejména pro paddleboardové či turistické vyjížďky po klidných vodách.

Dodává: HiKO sport,
www.hiko.cz
Testovala: Marie Durajová

■ Materiál: Aqual – elastický fleece krytý PU zátěrem
■ Doplňky: Tecnopile (Teddy fleece)
■ Barvy: bílá (zelené doplňky) a černá (růžové doplňky)
■ Infocena: 2580 Kč

Bunda Nimbus je jednou z nejrevolučnějších novinek mezi výrobky HiKO. Jedná se o funkční bundu, určenou zejména pro paddleboardové či turistické vyjížďky po klidných vodách, kdy člověk potřebuje být zejména v teple, ale je si jistý, že se nebude koupat, a potom na veškerý pohyb okolo vody. Z tohoto důvodu ji mohou ocenit třeba i surfaři nebo kitesurfaři, kteří si v nepříznivém počasí připravují na břehu vybavení.

Hlavním materiálem (přední a zadní díl, kapuce) je Aqual, který je tvořen kombinací elastického flísu, pokrytého PU zátěrem z vnější strany. Uvnitř bundy tedy máte příjemný a hřejivý flís a z vnější strany je díky zátěru zajištěna stoprocentní nepromokavost. V oblasti ramen a kapuce jsou podlepené švy, které nepromokavost ještě podtrhují.

Bunda má na bočních částech trupu panely z rychleschnoucího flísu Tecnopile, které plynule přecházejí na vnitřní stranu rukávů a umožňují bundu odvětrat. Konce rukávů bundy jsou opatřeny drobnými díly z tenkého neoprenu, který je na zápěstí velmi příjemný. Tento detail mě velmi potěšil. Pokud by se někdo obával, že materiál Tecnopile neudýchá náročnější fyzické aktivity, může volit variantu bez rukávů – vestu Nimbus.

Bunda je vybavena jednoduchou kapucí, také z materiálu Aqual. Ta se dá stahovat vpředu, což pro běžné využití stačí. Já jsem bundu používala zejména na civilní nošení po městě a na jednoduché vodácké aktivity, při kterých jsem nevydávala větší fyzickou námahu, a pro tyto účely mi přijde perfektní. Když vyleze člověk vymrzlý z vody a šoupne se hned do „nimbusky“, má vystaráno. Máte-li obavy, že byste si bílou bundu u vody ušpinili – a těch možností je opravdu mnoho – můžete zvolit černou (antracitovou) barevnou variantu. Případné nečistoty nebo fleky jdou však z PU povrchu dobře očistit pouhým opláchnutím.

Pokud chcete okolo vody při vodní turistice nebo na paddleboardu vypadat dobře a mít jistotu, že vás nepřekvapí déšť či silný vítr, pak bude Nimbus určitě bundou, po které byste se měli poohlédnout.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: