Hiko Devils Extreme Race, Čertovy proudy a Lipno 2023 – důležité informace

Hiko Devils Extreme Race, Čertovy proudy a Lipno 2023 – důležité informace

I v letošním roce se uskuteční český vodácký svátek na vltavských Čertových proudech pod Lipnem. Termín připadnul na 25. – 27. 8.

Letošní Lipno bude hostit nejen tradiční akce vodních slalomářů – ti zde každoročně bojují o domácí mistrovské tituly a extrémních kajakářů – tradiční Hiko Devils Extreme Race, ale také mezinárodní akce raftařů, kteří zde pojedou sjezdovou část Mistrovství Evropy a sjezdařů na divoké vodě, kteří zde pořadají závod světového poháru v klasickém sjezdu. Znamená to, že bude potřeba dodržovat pokyny pořadatelů jednotlivých závodů a být na jednotlivých úsecích řeky mimo vyhrazené časy pro tyto účely.

Co bude nové

Hned několik novinek ohlásil závod Hiko Devils Extreme Race, který po dlouhé době upravuje závodní disciplíny. Při starém zůstává kvalifikační jízda v sobotu dopoledne se startem od hotelu Kilián přes Okno až nad Škvíru. Na tento závod bude pro závodníky vypraven speciální autobus z base capu na Čertově stěně. Stejný zůstává i večerní vytrvalostní závod Dam to Dam. Novinkou je zrušení kayakcrossu přes Schody, na kterých se místo toho pojede sprint jednotlivců postupujících z kvalifikace.

Další novinkou je zavedení kategorie Masters, která je určena pro závodníky nad 40 let a kterou sponzoruje vodácký obchod Water Element. Tato kategorie pro zkušené borce doplňuje již dříve zavednou kategorii Youngsters, kterou sponzoruje firma AZ Rent. Dalšími sponzory závodu Devils Extreme Race jsou společnosti HIKO a ZET Kayaks.

Velmi významnou novinkou je přesun zázemí a kempovacího prostoru z hřiště v Loučovicích a z prostoru před loučovickou teplárnou. To zde nemůže být vybudováno z důvodu výstavby nové cyklostezky. Na pozemcích v Loučovicích je zakázáno kempovat! Náhradní prostory pro kempování, party stan a další zábavu se pořadatelům podařilo zajistit na vysedání z Čertových proudů u vlakové zastávky Čertova stěna. Zde budou nachystané dvě velké, travnaté a čerstvě posekané louky a samozřejmě veškeré nezbytné zázemí. Podrobněji viz obrázek.

Co zůstalo

Všichni pádleři se mohou těšit na tradiční Hell Train Shuttle, který bude jezdit od pátku do neděle každou půl hodinu, aby odbavil co možná největší počet pádlerů a dopravil je z vysedání na nasedání. Stejně jako každý rok musí mít všichni uživatelé vlaku zakoupenou samolepku, která po celý vodácký víkend nahrazuje klasickou jízdenku. Samolepka bude k dostání v basecampu Hiko Devils Extreme Race.

V Devils basecampu budou zajištěny také možnosti se najíst a napít, toalety a další zázemí. V pátek i v sobotu zde proběhnou koncerty. V pátek zahraje vodácká kapela Klacci z lesa, Filip Kořínek bude přednášet o své roční svatební (kajakářské) cestě ze severu na jih Ameriky a proběhne také soutěž s firmou Hiko. V sobotu pak vystoupí kapely Offbeat Society (Rakousko) a Move Breakers, proběhne již tradiční turnaj v páce, vyhlašování výsledků a tombola s firmou Hiko.

Jak už bylo zmíněno, závodní vodácký program bude letos opravdu nabitý a bude na co koukat. Raftaři se zde utkají o tituly mistrů Evropy, sjezdaři pojedou o cenné kovy a body do světového poháru, hvězdy vodního slalomu budou předvádět to nejlepší, aby získaly tituly mistrů a mistryň republiky, extrémní kajakáři si to rozdají v nejtěžších peřejích, jaké Česká republika nabízí a stovky lidí si Čertovy proudy splují jen tak, pro radost. Doražte tedy i v případě, že nejste vodáci, bude na co koukat a komu fandit!

Užitečné odkazy

www.devilsextremerace.com

www.svocr.cz

www.skvltava.ckrumlov.cz/cz/world-cup-lipno-2023

www.ww-cb.cz/event-details/lipno-mcr-ve-vodnim-slalomu

www.kanoe.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: