Devils Train neboli Čertův vlak

Devils Train neboli Čertův vlak

Po roce se opět blíží populární Lipno, na kterém se jako vždy sejde celý vodácký svět. Abyste si letošní Čerťáky mohli užít co nejvíc vyjednali pro vás pořadatelé Devils Extreme Race vlak, který bude celý víkend pendlovat nahoru a dolů a vozit vodáky…

Na základě žádosti a jednáni s Českými drahami se nám podařilo vyjednat speciální podmínky a zajistit vlak, který bude jezdit mezi Vyšším Brodem a Lipnem a to nepřetržitě celý víkend v době pouštění vody.

Konkrétně bude vlak pendlovat v sobotu od 10:30 do 19:00 a v neděli od 10:30 do 16:00. Bude se jednat o přibližně stejný model, jaký byl použit v roce 2012, takže trať bude maximálně využita a pokud si vše správně načasujete, nebudete potřebovat pendlovat s auty.

Bohužel se již nestihne vyřídit dotace, které vlak v roce 2012 zaplatila a tak si náklady budeme muset hradit sami. Aby nebyla částka příliš vysoká, rozhodli jsme se věřit, že se sejde alespoň 200 platících pádlerů, aby se vlak zaplatil. Permanentka za 200 Kč platí na celý víkend a opravňuje k neomezenému počtu jízd. Doufáme a věříme, že se letošní železniční přeprava povede a do budoucna ji třeba budeme schopni vyjednat i za lepších podmínek…

Vy všichni, kteří máte zájem využít na Lipně dopravu vlakem se prosím zapište CO NEJDŘÍVE do tohoto formuláře https://docs.google.com/spreadsheets/d/1k3Vg6oGoSc1vDuX_w52_FuFiAaMeYwK_31cO6Q1xKpE/edit#gid=0, abychom věděli, zda se vlak využije a má smysl jej závazně objednat. Pokud se nás sejde dost, tak si na hřišti v Loučovicích, v basecampu Devils Extreme Race, ve čtvrtek či v pátek vyzvednete a zaplatíte nálepku na loď, která bude sloužit jako celovíkendová jízdenka na Devils Train. Připomínáme, že v předprodeji (objednání přes odkaz výše) bude stát permice 200Kč, na místě bez objednání pak bude o něco dražší! Kdyby někdo zkoušel jet na černo, tak bude vyřazen z přepravy a dostane pokutu.

Upozornění: Přístup vodáků k přepravě běžnými vlaky, které na Lipně jezdí jako linka, se za poslední roky vůbec nelíbil provozovateli, tedy Českým drahám (podívejte se například na nakládání lodí okny v tomto videu). Během ježdění vlakem tedy dodržujte pravidla a chovejte se slušně, je to naše vizitka, na kterou budou dráhy pohlížet v dalších letech, při vyjednávání dalších (snad ještě lepších a levnějších) možností dopravy.

Zkušenosti čtenářů

Honza

Kluci, díky za iniciativu. Paráda

PaH

Sobot a nedělí znám docela dost, ale nikde jsem nenašel datum, kdy se voda pouští! PaH

co třeba
PaH

Špica (skvělý)! Díky! 🙂

Dan Princ

Ahoj, jenom pro info – teď sem byl o víkendu na Lipně a cesta z Vyšáku na zastávku Čertova stěna je zavřená a překopaná, takže na klasickou vysedačku nejde autem vůbec dojet. Pochybuju, že to bude za dva tejdny hotový (viz http://bit.ly/1htG9q9), takže vlak bude určitě na pendl nejrozumnější volba.

Tereza

Dane,díky za info!

chosee

Ahoj,
ví se, v jakých termínech bude letos voda na DEVILS pouštěna?
Jestli pouze v sobotu a neděli, nebo již před víkendem?

Vím, že v propozicích DEVILS je napsaný páteční tréning od 14:00, ale podrobnější info jsem nikde neviděl, zda třeba lze v pátek na vodu již od rána, … 🙂
díky – chosee

Jelen

Rozpis vody

20.8.2015, 15:00 – 16:00
21.8.2015, 14:30 – 18:00
22.8.2015, 8:00 – 18:20
23.8.2015, 8:00 – 15:35

zdroj: http://rafters.hanace.info/view.php?nazevclanku=rafting-lipno-2015&cisloclanku=2015010003&stromhlmenu=26:201

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: