Do kempu v srdci moravské „Amazonie“

Do kempu v srdci moravské „Amazonie“

V Česku je několik míst, o kterých se říká, že jsou malou Amazonií. Jedním z nich je i oblast CHKO Litovelské Pomoraví v jehož středu leží městečko Litovel.

Pokud budete chtít tento krásný kout naší vlasti objevit, tak je právě Litovel skvělým místem pro založení základního tábora. A protože na poměry Amazonie se nesluší bydlet v hotelu, tak se logicky nabízí využít služeb kempu. Třeba kempu IN-LIFE Litovel.

Covidová pauza umožnila provozovatelům tohoto kempu ležícího na ostrově a okraji města pořádně máknout a popravdě řečeno, těžko říct, jestli je to ještě pořád kemp (samozřejmě myšleno s nadsázkou).

V klidové zóně je rušno jenom když se seká trávník
V klidové zóně je rušno jenom když se seká trávník

Nyní se může litovelský IN-LIFE kemp pochlubit dvěma zónami. Takzvanou klidovou zónou, která je oplocená (uzavřená) a jsou v ní k dispozici chatky o různých kapacitách, stání pro karavany i místa pro stany. Druhá zóna je otevřená a své si v ní najdou všichni, kdo si večer rádi posedí a zazpívají u táboráku nebo si neradi krotí hlasivky v hospodě u vyprávění zábavných historek. Pobyt v klidové zóně je o fous dražší, ale připlatit si za jistotu klidu se určitě vyplatí.

Samozřejmostí je v celém kempu dostupná pitná voda. Od letošního roku vzniklo nové společné sociální zařízení, kde je kromě WC a sprch k dispozici také pračka a sušička. To znamená, že už si na dovolenou nemusíte vozit stohy náhradního oblečení, večer si ho prostě necháte vyprat a ráno se špiní od nuly.

Doba pandemie byla využita ke stavbě nových sprch
Doba pandemie byla využita ke stavbě nových sprch

Samozřejmostí je hospůdka se zahrádkou, kde se dobře najíte a napijete (určitě je potřeba ochutnat pivo z litovelského pivovaru). Ale i když jste samozásobitelé, tak není problém, nejbližší obchody jsou v dochozí vzdálenosti. Stejně jako centrum města nebo vlakové a autobusové nádraží.

A teď ještě ty luxusní věci! V celém kempu je k dispozici WIFI připojení. Novinkou je saunový wellness koutek obsahující finskou saunu, sprchovací kout (mnohem lepší je ale chodit se chladit přímo do řeky Moravy) a relaxační místnost, která je chráněná před nepřízní počasí.

V litovelském kempu je hospůdka se zahrádkou
V litovelském kempu je hospůdka se zahrádkou

Na tohle všechno by ale mělo dojít až potom, co se pořádně unavíte. A to můžete v kempu nebo v jeho okolí. Přímo v kempu je k dispozici malý vodní svět určený zejména dětem a rovněž pro děti je také nafukovací skákačka. Dospělé potěší třeba malé workoutové hřiště. A velké i malé pak půjčovna koloběžek. Okolí je vhodné také pro pěší nebo cyklovýlety. I proto, že tady nejsou žádné kopce.

Nejlepší ale bezesporu bude využít služeb půjčovny IN-LIFE a prozkoumat Litovelské Pomoraví na nějakém plavidle. K dispozici jsou kánoe, rafty nebo třeba paddleboardy, vše samozřejmě včetně veškerého vybavení, a jako bonus za vypůjčení dostanete ještě žeton na vysprchování – pokud tedy bydlíte v kempu.

Tak co? Potkáme se v létě v Litovli? Mě nabídka kempu IN-LIFE hodně navnadila.

Vodu si užijí dospělí a děti budou křičet nadšením
Vodu si užijí dospělí a děti budou křičet nadšením

Kemp IN-LIFE Litovel
Koupaliště 288
Litovel
784 01
Tel.: +420 727 965 970
e-mail: pe**@in*****.cz
www.in-life.cz/kemp-litovel

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: