Dolomitenmann

Dolomitenmann

Jako každý rok tak i letos se v tirolském městě Lienz pořádal legendární extremní závod Red Bull Dolomitenmann. Tohoto stále oblíbenějšího štafetového závodu se účastní každým rokem známější a známější jména s cílem dosáhnout lepších výsledků pro své týmy. Ani tento rok tomu nebylo jinak.

Už v pátek zavládla v tomto malebném městečku s kulisami Dolomit příjemná atmosféra a ani počasí tuto atmosféru nekazilo, ostatně stejně jako po celý víkend.

Ráno všechny čekal náročný závod, který odstartovali běžci přesně v 10 hodin na místním náměstí za hojné účasti diváků. Po pár kilometrech běhu po rovině je čekala horská cestička zvaná Goggsteig o značném sklonu, kde se místy běh měnil v lezení po čtyřech. Délka trati u běžců činí 12 km s převýšením 2 km, což mluví za vše. Tento rok vyhrál běh africký běžec Waldemarian Azarya ve službách vítězného týmu Robotunits s neuvěřitelně rychlým časem 1:24:31. Pozadu nezůstali ani naši běžci Jirka Magál 4.m, Jan Havlíček 6.m. Jen pro zajímavost jsem si tuto trať v neděli procházel a rychlou chůzí jsem ji absolvoval za 4,5 hodiny a vyčerpanost byla značná.

Ve výšce 2 441 metrů předává běžec štafetu paraglajdistovi, který běží na startovní linii a odtud vzlétá. Ve vzduchu ho čeká slalom a poté mezipřistání na sjezdovce v blízkosti Moosalmu, kde musí absolvovat běh po sjezdovce s převýšením 500 metrů a běh s křídlem na zádech, což není vskutku nic jednoduchého. Letci pak dále vzlétají a pokračují na místní fotbalový stadion, kde musí obratně přistát na velmi omezeném prostoru. Každoročně je to divácky atraktivní záležitost.

Bezkonkurenčně nejlepším letcem byl Markus Prantl z vítězného týmu Robotunits s časem 00:31:07. Naším nejlepším paraglajdistou byl známý český profesionál a účastník závodů X-Alps Jan Škrabálek se skvělým časem 00:37:03.

Po přistání závodníci běží do Red Bull brány, kde musí předat štafetu kajakáři, který vybíhá k řece, kterou musí překonat. Pak vyleze z vody a ztuhlý pokračuje v běhu ke svému kajaku, který čeká připravený poblíž startovací rampy. Rychle nasedá a skáče 7mi metrový skok do vody.

[b]Celkové vítězství v profi týmech získal tým Robotunits ve složení: [/b]

Weldemariam Azarya (ERI)

Prantl Markus ( ITA)

Schmid Gerhard (AUT)

Pallhuber Hannes (ITA)

[b]Na 3.místě skončil český tým Alpine Pro ve složení: [/b]

Jiří Magál

Jan Škrabálek

Kamil Mrůzek

Robert Novotný

[b]Amatérské týmy vyhrál tým Odlo/Giga sport 1 ve složení:[/b]

Tomáš Dlabaja,

Zdeno Vacke (SVK)

Ondřej Raab

Kristián Hynek

[b]Jak vypadá Dolominenmann v reálu se můžete podívat i na videu:[/b]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: