Druhý ročník Kanufestu v Roudnici přitáhl ještě více účastníků

Druhý ročník Kanufestu v Roudnici přitáhl ještě více účastníků

Druhý ročník Kanufest je úspěšně za námi a slušelo by se ho pěkně zhodnotit. Účast byla více než slušná, sešlo se tentokrát víc než osmdesát závodících pádlerů a pádlerek, včetně juniorů a juniorek i závodníků poněkud starších. A skromně můžeme říct, že Kanufest už si ve vodáckém kalendáři získal stabilní místo.

Kromě domácích závodníků dorazili jako již tradičně borci ze Slovenska nebo Polska, někteří tu ladili formu už dávno před víkendem. Náročné bylo i naladění playspotu, který se do finální podoby ladil týden asi deseti přestavbami masivních bloků

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Stejně jako loni, i letos byly hlavní disciplíny čtyři – freestyle, sprint, slalom a kayakcross, výsledky se vyhlašovaly v sekci freestyle a creek (sprint, slalom a kayakcross), ten nejvíc nejlepší ze všech si vysloužil titul King nebo Queen of Roudnice. Nechyběl ani čím dál oblíbenější team race s účastí téměř všech závodníků. Vodáci si mohli vybrat, zda chtějí závodit ve všech disciplínách nebo jen některé.

Jako první začali měřit síly freestylisti. V této kategorii závodilo 27 lidí, na poslední dobu ucházející počet. Bylo na co se koukat, když se skákalo, tak vysoko. Kvalifikace se jela způsobem session, kluci i holčičky dohromady, při pěti závodnících na 10 minut, při šesti na 12 minut. A i když místní playspot nepatří mezi ty jednoduché, byla tu k vidění spousta zajímavých figur.

Po pauzičce na nabrání sil pokračovalo klání sprinty. Tady už bylo závodníků o poznání víc. Startovalo se tentokrát ze skluzu na začátku kanálu, který byl i pro začínající pádlery, a pravidla byla jednoduchá. Zvládnout trasu start – cíl co nejrychleji. To se povedlo domácímu, nedomácímu borci (z pořádajícího oddílu TJ Union Plzeň) Járovi Hlaváčkovi, mezi holčičkami pak Daně Ivanovové.

Druhý ročník Kanufestu v Roudnici přitáhl ještě více účastíků
Startovací rampa pro všechny – i pro začínající pádlery

Ve slalomu čekalo na pádlery devět branek, za každou neprojetou si vysloužili penalizaci 50 vteřin. Mezi chlápky si s tím nejlépe poradil Honza Kolář, mezi holčičkama byla nejrychlejší Pája Kodadová. A i když sil kvapem ubývalo, ještě jedna disciplína se do sobotního programu vešla, a to team race. Ve smíšených teamech si vítězství odnesli Špony (Ií a Kubí Helusovi a Honza Kolář), mezi chlápky pak team vskutku originálního jména – Kajakáři (Martin Žemlička, Aleš Hajzler a Adam Olejár).

Neděli zahájilo finále freestylu, tentokrát už jeli chlápci i holčičky zvlášť. Každý měl tři jízdy a počítala se ta nejlepší. A ty předvedl kdo? Nejvíc bodů ve válci zajel jednoruký bandita Lukáš Červinka, chlapíkům kajakářům dominoval Miloš Trnka. A mezi holčičkami o parník vyhrála Irča Ií Helusová.

Druhý ročník Kanufestu v Roudnici přitáhl ještě více účastíků
Pravidla sprintu jsou jednoduchá – zvládnout trasu start-cíl co nejrychleji

Poté už přišla na řadu divácky nejatraktivnější podívaná, kayakcross. Ti nejlepší ze sobotního sprintu a slalomu si jedno kolo ušetřili, i tak to byl ale zápřah. Ostatně jako vždycky. A výsledky? Asi nikterak překvapivé. Holčičkám vládla Pája Kodadová, chlápkům Honza Kolář. Čímž si oba vysloužili vítězství v Creekové sekci.

Na titul Queen, respektive King of Roudnice to ale nestačilo. Královnou se stala stejně jako loni Irča Ií Helusová, králem pak Lukáš Červinka. Ten ovšem hlavnímu rozhodčímu pořádně zamotal hlavu, protože sice odjel freestyle s jedním pádlem, ale zbylé tři disciplíny s pádlem kajakářským.

Kanufest 2019
Kanufest 2019

Kanufest ale není jen o pádlování. Páteční večer zpestřila promítačka pár prvosjezdů Honzy Koláře, sobotní se nesl v duchu kulturním. Celý víkend hopsaly dětičky na trampošce a plovčily v bazu nebo v Labíčku. Po promítnutí sestřihu ze sobotního závodního dne od Michala Havelky hráli plzeňští Hoši od MV hit za hitem až do pozdních (nebo časných ranních) hodin.

Sečteno podtrženo, po všech stránkách vydařená akce. Těšíme se na vás zase za rok,

vodácíííí z Plzně

PS: Mrkněte do galerie, jestli se nenajdete na fotkách!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: