Eskymáci Vsetín

Eskymáci Vsetín

Překulil se leden a to je vždycky čas na závody v eskymákování. Venku zima, v Městských lázních ve Vsetíně teplo a voda tu naštěstí není zamrzlá, takže se zapískalo a už to jelo.

Nejdříve přejezdy se třemi eskymáky na cestě tam i zpět počínaje letos mimořádně silně obsazenou kategorií vymírajícího druhu C1 (celkem 4 ks) a konče mlaďochy, kteří už celkem pádlovat umí, ale na eskymování mají ještě čas.

Zajímavé změny nastaly postupem náctiletých mezi ženy a muže. Konkurence vzrostla, závody jsou lepší a lepší a někteří se už tím pádem začali těšit do veteránů.

Následovalo půlminutové eskymování na počet neboli závod o zápis jména na destičku Putovního poháru města Vsetína. I když je startovní pole závodníků rok od roku vyrovnanější, rekord závodu letos opět nebyl překonán.

Kromě tradičních kategorií, ze kterých ti nejlepší postupují do celorepublikového kola nastoupil na stupně vítězů i náš oddílový vodácký potěr. A protože instrukce „kup kulatý sušenky, budeme rozdávat medaile“ byla splněna, medaili dostaly všechny děti.

A je už asi jedno jestli budou chtít stát v mokrém tričku na stupních vítězů nebo dají přednost řekám, peřejím a vodopádům.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: