Existuje dokonalé funkční prádlo na vodu? (PR)

Existuje dokonalé funkční prádlo na vodu? (PR)

Na trhu je celá řada funkčního oblečení různého použití. Jedno je vhodnější pro zimní sporty, jiné na outdoor turistiku a další třeba na cyklistiku a pro sporty s vysokým kondičním zatížením. Takové základní prádlo nás vodáky samozřejmě tolik netrápí. My potřebujeme to nejvychytanější oblečení k vodě: pod vodu i na vodu, do sucha, do tepla, na slunce, ale i do zimy a krupobití.

Co je ale tím pravým pro vodní sporty?
Touto otázkou se na světě zabývá nejeden výrobce funkčního prádla. Jistě mi dáte za pravdu, že by bylo nejlepší vlastnit prádlo, které je lehké, s neutrálním vztlakem, hřeje ve veškerých podmínkách, strečové ve všech směrech, neprofoukne a nepropustí vodu, avšak dýchá, saje a vylučuje pot. Nepáchne, odolává nárazům vody, rychle schne, účinně chrání před sluncem, je pohodlné, ve střihu jak pro muže, tak ženy a samozřejmě dobře vypadá a dodává se v provedení od pokrývek hlavy a rukou, přes ponožky, kalhoty a šortky, vesty s kuklou i bez ní a samozřejmě trika s dlouhým a krátkým rukávem a konče overaly.

V roce 2014 stále utopie?
Kdepak, v dnešní době lze prádlo pro vodní sporty s takovými parametry a v takto široké nabídce sehnat. Dokonce i ve více řadách s různým zaměřením.

Společnost AUP (American Underwater Products) sídlící v San Leandru – Kalifornii, vyrábí v budově o 37 000 m2 to nejlepší, co lze v dnešní době pro vodní sporty koupit. Jako jediní na světě totiž navrhují, vyvíjí, vyrábí a testují vlastní výrobky pod jednou střechou.

Odpovědí na vše je LavaCore
Připadalo vám řešení na VŠECHNY výše položené otázky utopií? Tak tomu se vám nebude chtít věřit. Dokonalé prádlo pro veškeré vodní sporty totiž existuje a jmenuje se LavaCore. Není vůbec troufalé tvrdit, že se jedná o REVOLUČNÍ MATERIÁL, KTERÝ NAVŽDY NAHRAZUJE NEOPRÉN.

LavaCore využívá jednoduchého a velmi efektivního vrstvení tří materiálů: vnější odolná ochranná vrstva Lycry nebo kombinace Lycra/neopren + voděodolná a prodyšná PU membrána + vnitřní teplotně izolační vrstva.

Unikátní syntetická konstrukce LavaCore vykazuje srovnatelnou pružnost jako tradiční Lycra a zároveň stejnou tepelně izolační vlastnost jako neoprenový oblek. Navíc má sluneční ochranný faktor + 30. Více k materiálu ZDE.

Produkty LavaCore se vyrábějí ve 3 řadách
Řada CORE je z osvědčeného Polytherm Tri-Laminátu, který nepropustí vodu, rychle vysychá, neprofoukne, hřeje a samozřejmě skvěle dýchá.

Pořiďte si: kukly, ponožky, rukavice, unisexové šortky a kalhoty, pánské i dámské vesty s kapucí i bez, trika s krátkým i dlouhým rukávem (pánské, dámské) a samozřejmě overaly s předním zipem.

Kvality řady CORE ocení všichni vyznavači vodních sportů, dokonce i profesionálové jako např. mistr světa v SUP – Pádlování ve stoje, Němec Normen Weber.

Druhou řadou je ELITE. Ta v sobě skrývá veškeré kvality řady CORE, ale své vodní poslání ještě umocňuje neoprenovými manžetami s gumovým těsněním, merinem bez polyuretanové membrány na bocích a v podpaží pro ještě vyšší prodyšnost, elastickými poutky na tričkách pro uchycení kalhot a šortek, které mají na pozadí a pod stehny 3 mm neopren.

Sortiment ELITE nabízí: trička s dlouhým rukávem v pánském i dámském provedení, unisexové kalhoty i šortky a z doplňků pak čepice a pytlíky na pádlo.

Řadu ELITE doporučujeme při veškerých sportech nad hladinou, jako např. jízdě na kajaku, raftu, kánoi, pádlování ve stoje, vodním lyžování, wakeboardingu, windsurfingu, kiteboardingu, yachtingu, atd.

Poslední nejvychytanější řadou je EXTREME. Zde samozřejmě nalezneme veškeré technologické prvky jako u řady CORE či ELITE, ale pro ty nejnáročnější vyznavače vodních sportů je zde ještě něco navíc.

Neopren je kromě zápěstí i na hrudi a zádech. V oblasti břicha a beder nalezneme materiál složený z Polythermu, PU membrány a Merina.

Tato řada nabízí pánské a dámské tričko s dlouhým rukávem. Kombinovat je lze velmi pohodlně s produkty řady ELITE.

Tato řada s extrémní ochranou proti vodě je určena speciálně pro surfing, bodyboarding a všude tam, kde stříká voda či je třeba utlumit náraz.

Závěr
Jakmile vyzkoušíte toto prádlo, znovu se narodíte. Zapomenete na neopren, zapomenete na nepohodlí při celodenních aktivitách u vody. Zjistíte, jaké to je si vody doopravdy naplno užívat.

A postupem, třeba i jako my, zjistíte, že jej lze využít i při cestách na kole, motocyklu, turistice a jiných aktivitách, kde potřebujete spolehlivé funkční prádlo.

Pokud vám na pohodlí a funkčnosti oblečení pro vodní sporty záleží, neměli byste u revoluce jménem LavaCore chybět!

Soutěž o 20 triček ELITE !!!
20 z Vás vyhrává tričko LavaCore řady ELITE v hodnotě 3 690,- Kč. Slosování proběhne 30.6.2014.

Stačí odpovědět na několik otázek a tričko může být Vaše.

Pokud jste při čtení článku a patřičných odkazů dávali pozor, bude to hračka. Zde přejdete k soutěži www.finnsub.cz

Na závěr si za odměnu užijte aktuální video firmy LavaCore s profesionálním surfařem, Toni Orsinim:

PR: Článek je placenou inzercí firmy FINNSUB a jeho obsah nevyjadřuje názor HYDROredakce. Text neprošel redakční ani jazykovou úpravou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: