Expedice Bulharsko 08

Expedice Bulharsko 08

Po dlouhých přípravách konečně vyrážíme do krajů vodácky téměř nepoznaných. I přes usilovné shánění informací se nám nepodařilo sehnat téměř žádné důvěryhodné tištěné podklady a tak vyrážíme za vodáckými zážitky víceméně jen podle rad několika kamarádů vodáků kteří tyto toky navštívili před námi.

Ani původní plán autobusového zájezdu už neplatí, a tak v pátek 16.5. 2008 vyjíždí směr Bulharsko dva mikrobusy s vlekem. Téměř nový Ford tranzit (z půjčovny) nabírá své osazenstvo v Praze. Z druhým o poznání starším Peugeotem Boxerem, z naší loděnice, objíždím kamarády v okolí Kolína. Tedy po pravdě, zajíždím do Peček kam se všichni sjíždí. Přes veškeré komplikace s odjezdem se nám daří dorazit k motorestu na 122. km dálnice téměř ve stejnou dobu, někdy okolo půl desáté. Po téměř celodenním shonu je to první chvilka kdy můžeme v klidu posedět, najíst se a také seznámit se s několika málo novými členy, jinak už osvědčené a letité sestavy.

Vzhledem k tomu že v okolí nevíme o žádné další jetelné řece, čeká nás po ránu dlouhý přesun tentokrát směrem na jih od Sofie. Cestou se ještě zastavujeme v Botevgradu na nákupech. Nakonec jsme rádi, když opět pozdě odpoledne přijíždíme do Samokova a odtud pokračujeme k Černému Iskaru. Jen chvíli se rozkoukáváme u mostu nad vesnicí Govedarci. Podklady které máme hovoří, že řeka by měla být sjízdná ještě 20 km proti proudu, vody je celkem dost, a proto se jedeme kouknout kousek výš. Po asi čtyřech kilometrech, kdy z řeky nevidíme nic, zastavujeme na rozcestí k chatě „Majlovica“. Jde se na průzkum, řeka je někde dole je slyšet, ale vidět moc ne. Nakonec se podaří najít i schůdnou cestu a po chvíli váhání se rozhodujeme že to zkusíme odsud. Řeka sice vůbec neodpovídá popisu, podle viditelného úseku to hodnotíme na poctivou rychle tekoucí trojku a podklad hovoří WW II.

Nezkrácená verze článku, který vyšel v HYDRU 1/09

Pokračování příště

Zkušenosti čtenářů

J.J.

Moc pekny cteni, az se vratim domu tak zase pujdu pohladit lod do garaze. Ted jsem zrovna zapomnel, jestli jste zminili kdy jste tam byli… Taky pri rozdeleni clanku vypadlo jmeno autora 😀

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: