Extrém Cup 2010

Extrém Cup 2010

Už 29. května je start tradičního závodu štafet v extrémních sportech, který je určen čtyřčlenným týmům v disciplínách běh, horské kolo, paragliding a kajak. Závod se koná na Malé Skále v Českém ráji a jeho centrum je situováno do sportovně rekreačního areálu Žlutá plovárna.

Organizátoři z agentury SUNDISK připravili i letos řadu novinek pro závodníky i diváky. Některé z nich nám prozradil ředitel závodu Martin Bauer ml. „Od roku 2009 je možné se Extrém Cupu zúčastnit i ve třech lidech v týmu. Jedná se o „LIGHT“ verzi závodu a účastníci této kategorie soutěží pouze v disciplínách – běh, horské kolo a kajak.“ Tuto novinku podle pořadatelů přivítají ti závodníci, kteří měli při sestavování týmů problém zajistit letce v disciplíně paragliding. Od letošního roku umožňují pořadatelé dokonce start i jednotlivcům, kteří chtějí všechny tři disciplíny absolvovat sami.

1. disciplina – běh

Trasa vede po turistických a značených cestách. Běží se dva okruhy. Délka trasy je 12 km a převýšení je asi 650 metrů. Start a cíl je na Žluté plovárně, kde se předává štafeta cyklistovi.

Závodníci jedou pouze po vyznačené trati, za plného silničního provozu. Vyjíždí až na vrchol Kozákova. Závodníci Extrém Cupu tu předávají štafetu letcům a jakmile oni splní úkol, po pokynu rozhodčího pokračují po trase.

Závodníci Extrém Cupu LIGHT jsou na Kozákově pouze zkontrolováni a ihned odjíždí dál na trasu.

Cíl obou tras je na Žluté plovárně, kde se předává štafeta vodákům. Délka trasy MTB je 38 km a převýšení 1030 metrů.

Úkol, který bude muset paraglidista splnit se určuje podle povětrnostních podmínek a bude zveřejněn v den závodu. Varianty úkolů jsou hod z výšky na cíl / přesnost přistání / let nad cíl. Po splnění úkolu přistane závodník na vyznačeném místě pod Kozákovem a předá štafetu zpět bikerovi.

Po předávce na Žluté plovárně, běží závodník pro svůj kajak, poté z rampy sjíždí do vody a pádluje proti proudu k brankovišti. Projíždí brankami až k bójce, kterou objede a pádluje zpět ke Žluté plovárně. Zde projíždí brankovištěm a kolem bójky nad jezem vyráží na další okruh. Závodník absolvuje celkem tři okruhy. Na konci třetího okruhu provede závodník ve vymezeném prostoru povinný eskymácký obrat. Celá trasa je dlouhá asi 6 kilometrů.

Extrem Cup 1 400 Kč

Extrem Cup LIGHT 900 Kč/tým

Jednotlivci 350 Kč

Startovné zahrnuje i občerstvení na trati závodu a v cíli, slevu na stanování v kempu, parkování, vstup na večerní koncert kapel a pamětní tričko pro každého člena týmu.

Extrem Cup je známý i svými doprovodnými programy pro diváky. Stejně jako loni, i letos nebude chybět například závod v lanovém centru, kde bude připravená trať pro paralelní závod dvojic. Půjde o to co nejrychleji překonat překážky v osmimetrové výšce a dostat se bezpečně do cíle. Přihlásit se může každý kdo má sportovního ducha a trochu síly v rukou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: