Festival OBZORY: osobnosti českého i světového outdooru a cestování v Praze

Festival OBZORY: osobnosti českého i světového outdooru a cestování v Praze

Festival OBZORY 11.-12.11.2017 zve k zábavě i poučení všechny cestovatele a outdoorové nadšence, vodáky nevyjímaje.

www.FestivalObzory.cz: 7 sálů, 30 osobností, 25 přednášek, 10 filmů a 25 workshopů

Největší český cestovatelsko-outdoorový festival už počtvrté představí letošní nejúspěšnější expedice v čele s osobnostmi jako je Mára Holeček, Petr Horký nebo Petr Jan Juračka. Podíváme se do zákulisí sportovních osobností Petra Vabrouška, Peggy Marvanové nebo Edity Vopatové. Do světa 3D fotografie vás zavede horolezec Honza Tráva a jeskyňář Marek Audy.

Vodácký program na OBZORECH

Ani letos nebudou na festivalu chybět zvučná vodácká jména. Hlavním hostem festivalu je kajakářka Freya Hoffmeister, která má na kontě obeplutí několika kontinentů na mořském kajaku a na OBZORY přiletí přímo z expedice okolo Severní Ameriky, která právě probíhá. Těšit se můžete na vyprávění o obeplutí Jižní Ameriky.

Freya HoffmeisterFreya Hoffmeister

Dalším bodem vodáckého programu bude rovněž seakajak. O letošním obeplutí Islandu pohovoří manželé Michal a Natálie Maděrovi. Třetím vodáckým hostem bude Milan Pachlopník, který si zamiloval sever Ameriky, kam se pravidelně vydává na přibližně čtvrt roku. Objevuje dávno zapomenuté řeky a krajiny a užívá si, jak se člověku při návratu do divočiny vrací zvířecí instinkty.

Program festivalu také obohatí Honza „Rotťák“ Rott, který přijde představit paddleboarding pomocí workshopu.

Milan PachlopnikMilan Pachlopnik

Na dalších interaktivních workshopech nasbíráte know-how na skialpy, vodu, běžky, vysokohorskou turistiku i ferraty, naučíte se přežít v divočině, správně si zabalit batoh a získáte detailní tipy na konkrétní túry a výstupy nejen v Alpách. Taky si můžete zatancovat, zabubnovat, malovat henou, uvařit čaj nebo indickou dobrotu a zahrát na didžeridu.

Cestovatelé se podívají mimo jiné do Indie, Jihovýchodní Asie, Dominikánské republiky, Kenyi, Kolumbie, Bolívie, Ekvádoru, Švýcarska a Rumunska.

Na chodbách pak ve třech patrech potkáte desítky odborníků, s nimiž se můžete osobně poradit u jejich konzultačních i prodejních stánků a projdete si výstavu špičkových výrobků a novinek.

Přijďte si rozšířit své obzory!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: