Freestyle Fest 2017: finále Evropského poháru ve freestylu ovládli Peter Csonka a Zosia Tula

Freestyle Fest 2017: finále Evropského poháru ve freestylu ovládli Peter Csonka a Zosia Tula

Závod, který CNAWR organizuje již od konce minulého století, letos přilákal do pražské Troji spoustu evropských profíků. Jel se totiž finální závod Evropského poháru.

Já jsem byl na freestylu v Troji letos po sedmé v řadě, ale poprvé jako organizátor. Pátek ve znamení lehkého uvítacího večírku vede kapelka AKIA B.A. Hrají jako zběsilí až do ranních hodin a my máme čas na pohodovou akreditaci závodníků. Necelá stovka se jich popere o co nejlepší umístění ve freestyle, kayakcrossu nebo fun slalomu.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Sobotní ráno je zbytečně rychlé a není čas ztrácet čas. Po drobných záběhových zdrženích už běží kvalifikace EC ve Freestyle jako na drátkách. Vrcholí to královskou kategorií K1M, která si neodpočine až do neděle. Mezitím se jede sprint, coby kvalifikace do kayakcrossu, a následně samotný kayakcross. Trať i souboje jsou slušná výživka a o drama do poslední chvíle není nouze. Vítězství nakonec urvou Anne Huebner a Petr „Robot“ Bílý.

Freestyle fest 2017

Doprovodný program byl bohatý

Odpoledne se otevírá okénko odpočinku. Dávám si hamburger a pivko. Nabízí se mi nevšední pohled na spokojené rodinky s dětmi, fanoušky a náhodné kolemjdoucí, jak různě posedávají, jedí, pijí pivko, nebo jen tak klábosí. Do toho nezahálí skimboardové brouzdaliště. A na to všechno z party stanu dosedá dost nekompromisní techno. Trochu bizarní podívaná, která ale podtrhuje atmosféru této akce.

Freestyle fest 2017

Ale zpátky k závodu. Muži odpoledne jedou semifinále, tzn. boj o postup mezi pět nejlepších kajakářů a možnost poprat se o závěrečné body Evropského poháru. Atmosféra je dost nabitá a pro rozhodčí není jednoduché tomu nepodlehnout. Přesto podávají profesionální výkon a vše probíhá v souladu s pravidly. Po semifinále se jede můj oblíbený Best Trick Contest, který vyhrává Bartosz Czauderna.

Freestyle fest 2017

Večer oslavujeme vítěze kayakcrossu a rozdělujeme ceny z bohaté tomboly. Kapela WITS odpaluje sobotní party. Když se pak do díla pouští naše stálice Mighty Souljahs Soundsystem, je jasné, že spát se půjde až za rozbřesku.

Nedělní finále

Nedělní ráno je upršené, nadšence ze stran veřejnosti však od možnosti zazávodit si ve funslalomu neodradí. Trať je postavená tak, aby si každý přišel na své. Už zbývá akorát odjet to hlavní – finále freestylu. Boj plný parádních výkonů nakonec zabíjí Peter Csonka s neskutečnými 1533 body za jednu jízdu. To jsme v Troji ještě neměli. Nejlepší jízdy předvedou také Švédka Alvina Skogman za juniorky, německý junior Eric Lindsel a za ženy vítězka celého EuroCupu Polka Zosia Tula.

Freestyle fest 2017

Děkujeme sponzorům za pomoc. Jmenovitě Hiko, HGSport, iSix, Pádler, MHMP a MČ Praha 7. Zapomenout nesmíme ani na naše dobrovolníky. A hlavně díky všem, že jste dorazili.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: