Hamerský potok 2012

Hamerský potok 2012

22. – 23. září 2012 se sejdou vodáci na Pyranha Cupu ČPV Hamerský potok. Trasa závodu je stále stejná. Pojede se z Malého Ratmírova do Jindřiše, což je 9 km s šesti brankovišti o obtížností až WW III.

[b]Sobota 22. 9. 2012[/b]

  9:30 Výklad trati

10:30 Start první lodi na rybníku v kempu Malý Ratmírov

13:30 Start poslední lodi a uzavření závodu

14:00 Start soutěže mládeže ve Dvorečku

15:30 Předpokládaný dojezd poslední lodě dospělých do Jindřiše

16:00 Ukončení občerstvení v Jindřiši

18:30 Tombola, termín vyhlášení výsledků oznámíme nejpozději při výkladu tratě.

[b]Voda poteče [/b]v sobotu od 8:30 do 17:00.

Rafty nesmí v době závodu na trať!

[b]Startovné: [/b] 90 Kč za závodníka pro oba dva dny, splatné při přihlašování.

[b]Splutí:[/b] poplatek 90 Kč za osobu pro oba dny mimo soutěž splatné u odbočení do kempu anebo u prezentace v kempu hrázi v okamžiku prvního příchodu.

Tento závod se jede na zkrácené šestikilometrové trati od mostu z Dvorečku do Jindřiše. Závod vynechává nejobtížnější část splutí Hamerského potoka. Obtížnost tohoto úseku je WW I–II.

Start závodu mládeže je v sobotu ve 14:00 hod.

[b]Neděle 23. 9. 2012 [/b]

8:30 Předpokládané vyhlášení výsledků

9:00 – 14:00 Volné splouvání, dodržujte bezpečnostní a dopravní a přístupová opatření

Každý závodník musí mít po celou dobu jízdy v závodě na sobě plovací vestu a helmu na hlavě, jinak bude diskvalifikován. Závodu se mohou účastnit závodníci od 15 let. Za mladistvé zodpovídá vysílající složka. Každý závodník jede na vlastní nebezpečí. Každý závodník je povinen zúčastnit se výkladu tratě.

(místní Hamerská doprava):

Pořadatel zajistí svými autobusy dopravu z Jindřiše a Dvorečku do Ratmírova a Dvorečku po oba dva dny dle jízdního řádu. Jízdní řád bude uveřejněn na internetu začátkem září. Podle dohody pojede i několikrát denně speciální vodácký vlak, který zastaví v Jindřiši na označeném místě u vody a odveze Vás do zastávky Malý Ratmírov.

Po oba dva dny bude tato doprava k dispozici těm vodákům, kteří si na startu nebo od dopravní služby, příp. v nouzi od řidičů, zakoupí permanentku za cenu více méně symbolickou (80 Kč na víkend, 60 Kč za 1 den, 20 Kč jednotlivá jízda busem, splatné u řidiče). S ní se budete prokazovat při nástupu do busu nebo do vlaku.

Lodě si navážete vlastním vázáním, ve vlaku je budete dávat volně do uhláků.

Doprava pojede tak dlouho, dokud poteče voda, takže všichni budete moci nechat auta nahoře v kempu a s sebou brát jen permanentku a vázání.

[b]Objízdné trasy:[/b]

[b]Upozornění:[/b]

Dodržujte vyhrazené přístupové koridory k vodě, budou označeny páskou. Zejména se jedná o nástup a výstup ve Dvorečku na levém břehu za mostem i v okolí stavení a výstup k vlaku v Jindřiši.

Nepoškozujte soukromý majetek, ublížíte tím nám všem. Chovejte se k ostatním tak, jak byste chtěli, aby se oni chovali k Vám.

Více informací najdete na zde.

O historii splutí Hamerského potoka a závodu ČPV Hamerský potok se můžete více dočíst ve 3. čísle vodáckého magazinu HYDRO z roku 2010.

foto: Marek Beniak, Simona Klímová

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: