Hanace rafters vyhráli nominaci

Hanace rafters vyhráli nominaci

Člen vítězné posádky raftové nominace Libor Peška v rozhovoru vypráví o přípravě týmu, plánech a ambicích na další rok i tom, jak posádka Hanace konečně dosáhla českého prvenství před TR Hiko.

Poněkud překvapivého vítěze mají letošní nominační závody R6 v kategorii mužů. Vládce posledních sezon, posádka TR Hiko, přepustila místo české reprezentační jedničky jihočeskému týmu Hanace. Tato posádka si reprezentační premiéru v šestkách odbyla na ME v roce 2010, ale od té doby už uplynulo hodně vody. Z původní sestavy zůstali jen dva členové Libor Peška a Michal Cuc, který navíc tenkrát jezdil na háčku a dnes je zadák. Libor proto neskrýval své překvapení z nečekaného prvenství v nominaci.

Měli jste před sezónou reprezentační ambice?
Bylo to pro nás překvapení, rozhodně jsme s tím před sezónou nepočítali. Určitě jsme nešli do sezóny s tím, že chceme vyhrát nominaci.

TR Hiko v posledních letech na domácích vodách v podstatě nemá soupeře. Co podle tebe byl ten rozhodující faktor ve vašem souboji?
Svou roli podle mého názoru sehrála slabší forma Hika, které vyměnilo část posádky a to je chvíli znát, než si to “sedne”. Nám se naopak hodně dařilo. Před Vrbným nám pomohlo pár společných tréninků právě zde na kanále. Postavili jsme si trať a protože na kanále bylo volno, tak jsme si zkoušeli slalom. Tahle sehranost nám pak pomohla při závodech a asi byla tím faktorem, který v nominačních závodech rozhodl.

Kdy jste si začali říkat, že by ta nominace letos mohla vyjít?
O našich šancích začalo být jasněji po závodech v Troji. Před Vrbným jsme si pak říkali, že by to mohlo vyjít. Ale nijak moc jsme s tím nepočítali.

Příští rok vás čeká ME v Bosně a ME v Indonésii. Budete tomu nějak přizpůsobovat přípravu, zvýšíte třeba počet společných tréninků?
My se jako posádka na pravidelné tréninky nescházíme, každý se připravuje individuálně. Ono to ani není technicky možné, když jsme všichni z jinéhou koutu republiky. V zimě určitě uděláme nějaké společné soustředění na horách, abychom trochu utužili partu a strávili společně nějaký čas. Každopádně je to pro nás velká motivace, impuls do další přípravy.

Společný trénink je ale pro rafting základem, plánujete tedy i nějaké soustředění na vodě?
Příští rok se chystáme na ME do Bosny a rádi bychom se dostali na nějakou řeku do zahraničí, ideálně do Norska. Vzali bychom si s sebou i ráhna a branky, někde si postavili trať a tam bychom potrénovali jak sjezd, tak i slalom. Zejména v této disciplíně je sehranost posádky hodně důležitá. Bude to ale velký zápřah jet na ME, na soustředění a pak na MS, vezme nám to v podstatě celou dovolenou.

České posádky pravidelně vozí ze světových šampionátů medaile. Myslíš, že se vám podaří na tyto úspěchy navázat?
O našich ambicích na MS bych nerad mluvil, ale obecně lze říci, že budeme rádi za jakoukoliv medaili. Byl jsem se loni podívat na MS na Zélandu a to je úplně jiná liga. Také bude záležet na charakteru řeky, na které se v Indonésii pojede.

Členové:

Cucíno, Michal Cuc
Moldava/Týn nad Vltavou
36 let
pravý zadák
provozní ředitel

Čenda, Jan Zdráhal
Praha
29 let
levý háček/levý střed
Sales Engineer v Praze v oblasti telekomunikací

Piškot, Martin Novák
České Budějovice
22 let
levý háček/levý střed
student VŠTE v Českých Budějovicích

Šampus, Libor Peška
Lipno nad Vltavou
27 let
levý zadák
úsekový technik, Povodí Vltavy

Fouky, Pavel Foukal
Praha
27 let
pravý háček
trenér vodního slalomu Dukla Brandýs

Všéťa, Jiří Irain
Mladá Boleslav
33 let
pravý střed
učitel TV

Bojler, Antonín Haleš
České Budějovice
22 let
kapitán, pravý háček/pravý střed
student VŠTE v Českých Budějovicích a lepič raftů

Výsledky posádky HANACE rafters:
ME R4 Itálie, 2010

• Sprint 4. místo
• H2H 3. místo
• Slalom 4. místo
• Downriver 3. místo
• Overall 4. místo

ME R4 Lipno 2012
• Sprint 2. místo
• H2H 11. místo
• Slalom 8. místo
• Downriver 3. místo
• Overall 3. místo

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: