HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Filip Kolman

Články autora

Jedeme prvně na vodu, co byste doporučili pro rodinu s dětmi?

Jedeme prvně na vodu, co byste doporučili pro rodinu s dětmi?

Léto je v plném proudu a ve vodáckých skupinách na Facebooku se co chvíli objeví dotazy na téma „Jedeme prvně na vodu, kam máme jet? Která řeka je pro děti nejlepší? Co si máme vzít s sebou?“ a podobné. Aby také ne, sluncem prozářené fotky na kánoi či u stánku s osvěžujícím drinkem zaplavují každoročně internet a navozují dojem, že není bezstarostnější zábavy než sjíždění řeky. Možná rizika si připouští opravdu málokdo (ať již z neznalosti situace, nebo z nezodpovědnosti), většinou se končí u toho, že děti mají vesty a jsme tak v úplném bezpečí. Přitom stačí opravdu málo a z pohodové dovolené se může rázem stát noční můra, kterou se pak na internetu chlubit určitě nebudeme.

Ježdění pro veřejnost nahrazuje na Trnávce zrušený Trnava X Race

Ježdění pro veřejnost nahrazuje na Trnávce zrušený Trnava X Race

Dnes v noci přišla do redakce velmi pozitivní zpráva pro příznivce divoké vody. Zrušený Trnava X Race už je definitivní záležitostí, ale i tak se stavidla přehrady o víkendu 30. a 31. května otevřou a kanál bude v provozu a k dispozici pro volné ježdění a trénink. Voda poteče v sobotu dopoledne od 10 do 12 hodin a odpoledne od 14 do 16 hodin. V neděli pak od 9 do 11 a od 13 do 15 hodin. Splavenka pro malé lodě se bude prodávat za 250,- Kč / loď, pro rafty za 400,- Kč / raft.

Děti na vodě – vodní turistika a rafting

Děti na vodě – vodní turistika a rafting

Ve třetím dílu našeho seriálu se podíváme na dětské oddíly, které se zabývají vodní turistikou. Najdeme tu širokou paletu možností od skautů, pro které je voda jen doplňkem k další pestré činnosti, až po kluby, jejichž činnost si moc nezadá s těmi závodními.

Děti na vodě – začínáme se slalomem

Děti na vodě – začínáme se slalomem

Slalom na divoké vodě se dá nazvat královskou disciplínou mezi pádlovacími sporty. Odvážní muži a ženy, kteří se ladně proplétají mezi brankami v divokých peřejích. Sport, ve kterém pořád přetrvává kamarádství a určitá dávka nonkonformity a rebelství. Lukáš Pollert, Štěpánka Hilgertová, Vávra Hradilek, Kača Kudějová či Jirka Prskavec – to jsou jména úspěšných slalomářů, která jsou povědomá i neznalcům divoké vody. Pojďme se teď podívat na to, kdy a jak je nejlepší se slalomem na divoké vodě začít, aby z vašich ratolestí jednou třeba vyrostli neméně úspěšní a populární sportovci.

Děti na vodě – rychlostní kanoistika

Děti na vodě – rychlostní kanoistika

Pádlovací sporty se v posledních letech díky úspěchům našich reprezentantů těší popularitě, a tak není divu, že leckterý rodič zatouží po tom, aby z jeho potomka vyrostla nová Štěpánka Hilgertová, Vávra Hradilek či Josef Dostál. Jiný by byl zase rád, aby jeho děti uměly bezpečně splouvat řeku na letní dovolené.

Předžáci v Táboře vyhráli nad zimou, kroupami i náročnou tratí

Předžáci v Táboře vyhráli nad zimou, kroupami i náročnou tratí

Zima, déšť, kroupy a těžká trať – takové byly kulisy prvního letošního závodu Českého poháru předžáků, který se jel o víkendu 4. – 5. května na Harachovce jako součást 50. ročníku Slalomu o štít města Tábora.

O víkendové Trnávce se rozhodne ve středu

O víkendové Trnávce se rozhodne ve středu

Volné trénování na Trnávce naplánované na tento víkend (29. a 30. září) zatím stále není potvrzeno ani vyvráceno. Finální rozhodnutí by prý mělo padnout ve středu. Informoval o tom pořadatel akce na svém webu.

Hanace rafters vyhráli nominaci

Hanace rafters vyhráli nominaci

Člen vítězné posádky raftové nominace Libor Peška v rozhovoru vypráví o přípravě týmu, plánech a ambicích na další rok i tom, jak posádka Hanace konečně dosáhla českého prvenství před TR Hiko.