Více závodů, více zábavy

Více závodů, více zábavy

Raftové závody na Trnávce letos přinesly novinku. Sobotní závod se rozdělil na dva a závodníci si tak mohli užít dvojnásob závodění, cen i srandy.

Stagnující počet účastníků raftových závodů přiměl pořadatele závodů na Trnávce z oddílů RK Stan a SK Žižkov k zamyšlení, jestli by se s tím nedalo něco dělat. Mezi časté výtky závodníků (zejména těch rekreačních) patří i argument, že si zajedou za dva dny čtyři jízdy a zabijí tak celý víkend. Tím pochopitelně klesá jejich chuť na raftové závody jezdit. Výsledkem byl nápad rozdělit kanál na dvě části, postavit dvě tratě a uspořádat na Trnávce dva závody v jeden den.

Pohled na dopolední trať na horní části kanálu i s plaváčky

Pro tento nápad je Trnávka více než ideální. Dostatečně dlouhý kanál o délce 700 metrů s velkým spádem umožňuje postavit dvě plnohodnotné tratě na slalom, aniž by se ubíralo na jejich kvalitě. Naopak. Postavit slalom na celé délce kanálu znamená mít “hluchá sprinterská” místa mezi brankovišti, což je škoda. Situaci navíc nahrává vysedací bazén uprostřed kanálu.

Stan Hájos RT v dopolední “bronzové” jízdě

Novinka byla v červnu uvedena v život a výsledek byl více než uspokojivý. Jely se opravdu dva rozdílné závody na rozdílných terénech, nikoliv pouze lehká odpolední modifikace dopolední varianty. Trať měla šťávu, jelo se z branky do branky bez dlouhých přejezdových pasáží. Pouze jedna posádka (dlouholetí suveréni TR Hiko) dokázala ovládnout oba závody, jinak se osazenstvo na stupních vítězů pěkně prostřídalo, takže i tady splnila novinka svůj účel.

Jezinky vyhrály dopolední slalom...

Nedělní sprinty se již jely přes celou délku kanálu, zde nebyl důvod trať zkracovat.

...RK Troja Čoro odpolední

Možností, jak zpopularizovat rafting mezi vodáky a opět k němu přitáhnout více zájemců je celá řada. Je potřeba využít možností, které jednotlivé lokality nabízejí. Trnávka ukrytá v přírodě těžko přitáhne davy městských diváků na víkendovou procházku jako třeba Troja nebo Vrbné. Tyto kanály zase mají díky svému umístění ve městech možnost přitáhnout k vodě zájemce, kteří si na těžkou Trnávku netroufnou a nebo se chtějí jenom pokochat závody během vyjížďky na kole či inlinech. Důležité je nebát se zkusit něco nového, co by mohlo přitáhnout pádlující či koukající zájemce o tento krásný sport.

Závod R2 byl tečkou za odpoledním programem

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: