Herbertovské zimní hry II

Herbertovské zimní hry II

Letošním hrám počasí opravdu přálo. Zatím, co v loňském roce byl sníh měkký až rozbředlý, letos celý den krásně mrzlo (-5/-1), ba i slunce vystrčilo tykadla. Sraz byl stanoven na sobotu, desátou hodinu ranní… Následovaly tréninky a nezbytná příprava zázemí.

Start byl stanoven na 13:27 hod. Počet startující, 29 kusů (z cca 40-ti zúčastněných, + několik dětí, včetně dosud nenarozených a psů).

Hlavní disciplínou letošního klání byl skok na vysokorychlostním solar pytli, ve kterém byl zašit molitan, pro změkčení dopadu. Styl si mohl vybrat každý sám. Mnohé z nich nejdou ani popsat. Z dvoukolového klání byl započítán lepší výsledek.

Výsledková listina:
PořadíMuživýkonŽenyvýkon
1.LEOŠ[i]6,00 m[/i]KARLUŠA[i]5,40 m[/i]
2.MILUNA[i]5,95 m[/i]ZDENIČKA a JOLA[i]5,00 m[/i]
3.KŘEMÍLEK[i]5,60 m[/i]ELIŠKA[i]4,90 m[/i]

V první desítce celkového pořadí se umístily tři odvážné ženy ze sedmi.

K mimořádným výkonům pomáhaly různé techniky jako břicholetectví, start s rozběhem nebo s roztlačením, zařazení estetických prvků jako otočky a vruty, ostatní použili osobní projev jako vytřeštěný zrak, řev, bezhlavý sjezd bez jakýchkoliv zkušebních jízd nebo rafinovaný převlek.

Další disciplíny na pořadu dne již nebyly soutěžní Nicméně jejich atraktivnost s přibývajícím večerem vzrůstala. Kdo by třeba řekl, že se na palavě dá v posádce 6 lidí skákat do dálky nebo prohučet neříditelně šípkovým keřem bez ztrát. Gumotex by nám mohl posílat své výrobky na testování. Certifikát „Tested by Icík“ by zaručoval, že výrobek byl prověřen v extrémních podmínkách.

Během her nebyl nikdo zraněn, nebyly učiněny žádné pokusy na zvířatech a nedošlo k žádnému poničení životního prostředí.

Naopak, došlo k mimořádnému zlepšení nálady, sportovní výkony a bojovnost byly oceněny na večerní “fajer párty”.

Karlos

foto: Jakub Rykl

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: