HIKO Devils Extreme Race pokračuje i letos + všechno, co potřebujete vědět o letošním Lipně!

HIKO Devils Extreme Race pokračuje i letos + všechno, co potřebujete vědět o letošním Lipně!

Navzdory všem komplikacím, které provázely řadu vodáckých akcí v letošním roce se i letos podařilo uspořádat legendární Hiko Devils Extreme Race a celé vodácké Lipno, které je tradičně tuzemským vodáckým svátkem. Na nejoblíbenější český závod v extrémním pádlování se už po 14. sjedou kajakáři ze všech koutů světa, aby poměřili svoje síly. Jestli o tuhle show nechcete přijít, doražte i vy. A na co se můžete těšit? Na pádlování od rána do večera, legendární REPRESENT Helltrain Shuttle, turnaj v páce a noci plné tance, hudby a zábavy. Termín akce je 28. – 30. 8. 2020.

Závodní disciplíny zůstávají stejné jako v minulých letech. Start kvalifikace je u hotelu Kilián a závodit se bude přes okno. Následovat bude Water Element Kayak cross na schodech, do kterého postupuje celkem 32 nejrychlejších kajakářů z kvalifikace. Kayak crossové jízdy pojedou vždy čtyři závodníci a dva rychlejší postoupí do dalšího kola. Na trati budou rozmístěné dotykové bannery.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Sobota vyvrcholí dlouhým závodem od přehrady k přehradě Dam2Dam. Letošní ročník dlouhého závodu je dotován speciálními cenami – loď Royal Flush od značky Spade Kayaks pro prvního muže a pádlo od značky Galasport pro ženu.

Program Devils Extreme Race 2020

Díky štědrému sponzoru firmě ZET Kayaks si nejrychlejší kajakáři v celkových výsledcích rozdělí celkem 700 EUR. Vyhrát ale nemusí jen ti nejrychlejší, další skvělé ceny si závodníci vylosují ve štědré tombole. A protože HIKO Devils Extreme Race podporuje mladé kajakáře, také letos bude vyhlášená kategorie „Youngsters“ ve věku 18 – 21 let.

Jízdní řád Helltrain 2020

Vyhlášením závodů program rozhodně nekončí. Také letos se návštěvníci mohou těšit na turnaj v páce. Na profesionálním pákovém stole poměří síly chlapi i holky a ti největší siláci si kromě uznání a slávy odnesou také věcné ceny od našich sponzorů značek HIKO a Represent. Večerní program bude pokračovat živými koncerty. K tanci i poslechu vám v sobotu večer zahrají kapely The Closing Date a po dvouleté odmlce opět dorazí kapela Move Breakers.

Orientační mapka Čertových proudů

Pro velký ohlas z předchozích let se organizátorům i letos podařilo zařídit Helltrain – vlak vybavený speciálním vagonem pro přepravu lodí. Vlak bude jezdit celý víkend téměř každou půl hodinu, aby byla doprava co nejplynulejší a nikdo dlouho nečekal. Každý cestující s lodí bude povinen mít REPRESENT Helltrain samolepku, která platí jako plnohodnotná jízdenka pro osobu a loď. V opačném případě nebudete do vlaku vpuštěni, příp. si ještě připlatíte za pokutu.

Orientační mapka Loučovic

V závodním areálu na fotbalovém hřišti bude pro návštěvníky k dispozici bar s jídlem a pitím. Novinkou je také stánek s pitím a jídlem na výstupu z řeky na vlakové zastávce Čertova stěna. Pro kempování jsou v Loučovicích jen tři oficiální možnosti – jedna v areálu hřiště, druhá trochu méně hlučná na druhém břehu Vltavy. Na jiných místech obecní vyhláška Loučovic kempování zakazuje! Kvůli velké obsazenosti těchto kempů jsme pro vás připravili nový menší kemp na zastávce Čertova Stěna. Tento kemp by měl primárně sloužit rodinám s dětmi jako klidnější místo na spaní. V rámci zvyšování komfortu návštěvníků bude navýšen počet mobilních WC. Pro více informací doporučujeme sledovat facebookové stránky a událost akce, kde se dozvíte vše důležité.

Rozpis závodů a pouštění vody na Lipně 2020

Jako každý rok, i letos bude na Vltavě rušno a probíhat tu bude hned několik vodáckých akcí současně. Pod přehradou se pojede v sobotu i neděli mistrovství ČR ve vodním slalomu, závodit na dalších úsecích Vltavy včetně Čertových proudů se bude také na raftech a ve sjezdu. Proto dbejte zvýšené opatrnosti a respektujte probíhající závody ve všech vodáckých disciplínách.

A POZOR! Pod Lipenskou hrází, okolo slalomové trati, bude letos také výrazně omezena možnost parkování, protože je tu na mnoha plochách uskladněno dřevo. Kupříkladu „dolní“ parkoviště, které vždy využívaly firmy pro své stánky bude v podstatě celé zatarasené. O to více bude potřeba vaše ohleduplnost!

Užitečné odkazy

Facebook: www.facebook.com/DevilsExtremeRace

Facebook událost: www.facebook.com/events/315333636304374

Webové stránky: www.devilsextremerace.com

5. a 6. ČP skupiny ve slalomu: www.kanoe.cz

MČR ve slalomu jednotlivců a družstev: www.slalom.cz

MČR a Český pohár ve sprintu a klasické sjezdu: www.skvltava.ckrumlov.cz

Evropský pohár a MČR v raftingu R4 a R6: www.hanace.info

Zkušenosti čtenářů

Ondra M

Parádní akce. Snížáku díky za užitečný článek.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: