Hiko Youngsters camp 2015

Hiko Youngsters camp 2015

Léto se krátí a letošní dva HIKO Youngsters kempy jsou už za námi. První víkendová akce se uskutečnila hned z jara v květnu a druhý víkend byl stanoven na první srpnové dny. První z kempů byl trošku komornější z důvodu menšího počtu účastníků, avšak druhý termín byl už standardně naplněn.

V páteční v podvečer tradičně čekáme první účastníky v areálu HGsportu, který nám tvoří základnu po celý víkend. Večer už začíná první část programu a to vzájemným seznámením a první přednáškou následovanou promítáním filmů. První večer všichni odchází do stanů brzy s očekáváním následujícího rána. Okolo deváté ráno doráží ještě poslední opozdilci a o půl jedenácté už můžeme jít rozděleni do skupinek na vodu. Maximálně pětičlenné skupinky pod vedením instruktorů pilně trénují nejrůznější dovednosti na kajaku. Začátečníci se věnují výjezdům a nájezdům do vracáků, pokročilejší jedinci překonávají nástrahy kanálu. Po dvou hodinách ježdění vylézáme a dostává se nám zaslouženého oběda. Času na odpočinek není příliš a ve tři hodiny odpoledne nastupujeme na další část programu. Všichni pádlují co to jde a dovednosti se začínají zlepšovat. Strach z proudu a válců pomalu mizí a všichni překonávají čím dál tím větší překážky. Odpolední trénink je završený prvním závodem. Zkušenější kajakáři si to rozdávají v kayakcrossu a ti méně zkušení mají svůj vlastní závod na klidné vodě. Večer probíhá vyhlášení výsledků, předání cen a tombola. Následuje přednáška a videocoaching. Během toho se už rozžhavuje grill na následné grilování. Sobotní večer se vždy protáhne trochu déle a všichni si vyměňují zážitky z celého dne, někdy až do ranních hodin.

Jdeme na věc

Nedělní ráno je trošičku pomalejší, ale o půl jedenácté po rozcvičce už sedíme na vodě. Dopoledne se nese opět ve zdokonalování dovedností a postupnému navyšování úrovně obtížnosti. Po obědě je pro odolnější jedince připravený závěrečný trénink završený posledním závodem ve freestylu dle youngsters pravidel. Závodníci předvádí obdivuhodné výkony a dokazují, že víkend byl přínosem pro jejich pádlování.

Gratulace k úspěchům

Na úplný závěr opět musíme vyhlásit vítěze závodu, rozloučit se a pak už všichni můžou unaveni směřovat domů a těšit se na další ročníky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: