HYDRO 1/12 – Vodopády

HYDRO 1/12 – Vodopády

Rok 2011 všem vodákům uplynul doslova jako voda a někteří již úspěšně otevřeli rok 2012. Menší lednová obleva již dovolila několika nejaktivnějším smočit pádla i letos. Těm méně aktivním zbývá než přečkat současné arktické mrazy, vydržet do prvních horkých slunečních paprsků a těšit se, že rozpustí rekordní sněhovou nadílku v našich horách i nížinách a přinesou dostatek vody do koryt, abychom po zimním strádání mohli ukojit svoje mokré touhy.

Potom vás mírně zklidní HYDRObulvár, kde se tentokrát, mimo jiného, dočtete o stavbě nové Tlamy v Praze Troji, něco málo o letošní HYDROnadílce, o odstřelu přehrady v Americe a každého muže určitě potěší zpráva o kalendáři, který nafotily české reprezentantky v raftingu.

Pak už je na řadě Snížákův úvoďák, ve kterém zjistíte, jak to šílenství kolem vodopádů vlastně začalo, kdo za to všechno může, kdy padl jaký světový rekord a podobné historky. Taky se ale dočtete, kdo si kde ublížil, kdo odkud nešikovně spadl a že to skákání vodopádů není úplná legrace, ale pěkně nebezpečná kratochvíle. Cílem článků není odradit lidi od sjezdů vodopádů, ale upozornění na možná rizika. Však si z toho každý vezme to svoje.

Další článek by se možná dal zařadit do kategorie černé kroniky. Je to totiž vyprávění Tylera Bradta o tom, jak si při sjezdu Abiqua Falls na severozápadě Ameriky nepohlídal dopad a zlomil si záda. I když je to odstrašující příběh, určitě má cenu si ho přečíst, abyste věděli, že i mistr tesař se někdy utne a že to sjíždění velkých skoků je veliká hra s ohněm. Aby to nebylo tak dramatické, Tyler se úspěšně vyléčil, zrehabilitoval a už zase drandí řeky a skoky okolo celé planety.

Na dalších stranách vás čekají klasičtí průvodci. Pro tentokrát se podíváme na vodopádovou perlu Korsiky – Codi, což je potok, kde snad jiné peřeje než vodopády nejsou. Potom mrkneme na klidnější Romži. Dále vás čeká jedna norská perlička, kde také nenajdete jiné peřeje než slajdy a vodopády a na závěr se seznámíte s pohodovou jarní záležitostí jménem Novohradka.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: