HYDRO 2/10 – Jizera

HYDRO 2/10 – Jizera

Vrátil jsem se ze super výletu z Turecka a zjistil jsem, že to bylo akorát včas. Zrovna totiž vyšlo nový číslo HYDRA na který jsem se strašně těšil. Tentokráte je ještě tlustší než obvykle, protože v sobě má přílohu HYDROspeciál určenou pro začínající vodáky. Během chvíle jsem celý nový HYDRO zhltnul a můžu se už pomalu těšit na to další. Už aby to bylo. Ale cože najdeme v tom aktuálním? No je toho zase mraky a jeden článek zajímavější než druhý. Tak šupem na to.

Kdo nelenil a zúčastnil se HYDROnadílky se hned po bulváru dozví jestli měl štěstí a něco doopravdy vyhrál a pak už hurá na tu Jizeru. Tu nám nejprve představuje tak všeobecně Fantomas. Vypráví nám, jak jí rád jezdí na jaře, když taje sníh. I v létě kdy je Jizera hojně navštěvovanou turistickou řekou. A po Fantomasově zevrubném představení už se odborníci ze Žluté plovárny – konkrétně Martin Bauer, kteří na vodách Jizery tráví velkou část letní sezony, vyprávějí, jak to tam přes léto chodí a popisují nám krásy, které turistické Jizera nabízí. Trilogii článků o Jizeře završuje Míla Pražák, který popisuje Jizeru před jejím soutokem s Labem. Tím máme téma vyčerpáno, ale zatím jsme stále na začátku.

Co tu máme dál? Dál se podíváme do úplně největšího tepla a sice až do samotné jižní Afriky na proslulou řeku Zambezi. Na tu se v zimě vypravil známý freestyle kajakář Peter Csonka se svojí přítelkyní Ninou a řeku sjeli od Viktoriiných vodopádů až k jezeru Kariba. Mají super fotky a… a víc neprozradím.

A aby té exotiky nebylo málo tak si Rudi Drnec přichystal povídání o tom jak byl v Kanadě, tady sjížděl několikadenní Babine River a cestou potkával spousty medvědů a byla to tak ta správná Kanada se vším všudy. I pár adrenalinových kousků na vodě tam zažil. Dalším kouskem v plejádě článků jsou Fantomasova Meklenburská jezera. Seakajkářská lokalita nedaleko Čech a podle fotek se zdá, že zatraceně krásná.

Nepotřebujete nové vybavení? Pokud ano podívejte se do HYDRA do rubriky co je nového na vodáckém trhu a třeba vás něco zaujme. A pokud nechcete kupovat zajíce v pytli, tak si přečtěte testy v HYDROreview, abyste věděli do čeho jdete. Tentokráte jsme pro vás otestovali nafukovací kanoi od Gumotexu zvanou Scout, kajak ZET Raptor, pádlo Panda Fun, seakajakářské pádlo TNP Wolferine a zajímavá světýlka firmy Navisafe.

A to je konec přátelé. Dočteno. No co se dá dělat, ty lepší kousky si rozhodně přečtu znovu a třeba i několikrát než se dočkám dalšího čísla. Tohle bylo fakt dobrý. Však uvidíte, brzy už vám přistane ve schránkách. Zdravím a přeju spoustu příjemnýho počtení!

Zkušenosti čtenářů

Václav

Povedený kousek, zdá se. Jen nějaká výhra by nezaškodila 🙂

žralok

A hlavně článek Fantomase v los pádlos nás neskutečně pobavil

Michal

Nevíte, zda je v novém Hydru avizovaný test kanoe Scout. Případně kdyby jste měl někdo vlastní poznatky k této vzducholodi, budu za ně rád.

kmochacek

test tam je, veskrze pozitivní hodnocení. Podobně vyznívající recenze zde:
http://www.vodak-sport.cz/recenze/scout-kanoe-gumotex-porovnani-baraka-a-palava/?lang=0

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: