Indie 2013 – Bhagiráthí, suchá Yamuna a Tons

Indie 2013 – Bhagiráthí, suchá Yamuna a Tons

Naším dalším počinem byl skoro týdenní multiday trip na řeku Pindar. Dva dny jsem nahoru jeli auty, poslední kus cesty jsme si museli lodě nést, potom jsme strávili čtyři dny na vodě a byl to pro nás všechny nejen nejlepší zážitek z celé Indie, ale dost možná i za celý život. Pindar se nám tolik líbil, že o něm Tomík napsal do [url=http://www.hydromagazin.cz/clanek/1087-hydro-114-100-let-ceskeho-vodactvi/ newwindow]HYDRA 1/14[/url], takže si ho určitě nenechte ujít. Úmyslně se tu o Pindaru nerozepíšu víc, abych vám nepokazil radost ze čtení Tomíkových slov. Vydáme se raději na štaci po řekách Yamuna a Tons.

Po dojetí Pindaru se nachýlil čas George, Boukyho a Bouzina, kteří na Indii měli jen čtrnáct dnů a museli jsme od Shalaba vyrazit zpět do civilizace. V údolí Alaknandy jsme už stejně měli všechno za sebou, alespoň tedy vše co šlo touto dobou jet. Hoši potřebovali na autobusu do městečka Rishikesh a my se přesunout na další řeky. Po cestě jsme se ještě shodli na sjetí spodního úseku řeky Bhragiráthí, která po soutoku s Alaknandou vytváří Gangu. Shalabh nám Bhagiráthí popsal jako super vodnatou lehčí řeku v hluboké soutěsce. Tvrdil, že se vyplatí ráno vyjet, odpoledne být na nasedání, počkat až přehrada pustí vodu a vyrazit. Užijeme si potom opravdu obří peřeje.

Dalšího dne chlapci odjíždějí a my, nyní již jen v sedmi, máme v plánu dostat se na horní tok řeky Yamuny, kde by měly být dva sjízdné úseky. Podle všeho by měla cesta trvat okolo pěti hodin. Jenže to bychom nesměli být v Indii. Cesta nám nakonec zabírá celý den a na nasedání, alespoň si to myslíme, horního úseku přijíždíme už za totální tmy. Ráno se ukazuje, že Yamuna je bez vody, ikdyž ne všichni jsou toho názoru, a tak místo řeky volíme trek ke chrámu Yamunotri, kde mají být horké prameny. Přes noc byla docela kosa, tak se rádi vyhřejeme. Trek nakonec nebyl tak oslnivý, ale, dle mého názoru, určitě lepší než suchá Yamuna.

A dál? Dál už nemáme čas. Musíme zabalit, přesunout se do Rishikeshe, usušit věci, aby nám moc nevážily do letadla a připravit se k odletu. Za sebe mohu napsat, že jsem si tenhle zájezd neuvěřitelně užil a řadím ho mezi ty nejlepší, které jsem kdy absolvoval. Všem zúčastněným mockrát díky za to jaký tvořili tým a hoši, jel bych s vámi z fleku zase. Snad to ještě někdy tak skvěle klapne.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: