Isar – rychle tekoucí alpská řeka

Isar – rychle tekoucí alpská řeka

Sjízdný úsek horního Isaru je 9 km dlouhý, končí právě tady na parkovišti v Scharnitz a jeho obtížnost je WW II–III). Na začátku je Isar docela úzký, šířka koryta se pohybuje tak kolem 10 metrů, proud je relativně rychlý, voda je krásně čistá a kameny v korytě nás udržují v pozornosti.

Pojedeme-li z města Zirl v blízkosti Innsbrucku strmou silnicí č. 177 na Seefeld, dojedeme do hraničního městečka Scharnitz. Mostem překřížíme řeku Isar a hned odbočíme doprava, kde se po několika stech metrech nachází placené parkoviště v těsné blízkosti řeky. Tady začíná mnou popisovaný úsek. Zkušení pádlisté mohou pokračovat ještě dále proti proudu (ovšem taxíkem, doprava vlastními auty je dále zakázána). Sjízdný úsek horního Isaru je 9 km dlouhý, končí právě tady na parkovišti v Scharnitz a jeho obtížnost je WW II–III).

Na začátku je Isar docela úzký, šířka koryta se pohybuje tak kolem 10 metrů, proud je relativně rychlý, voda je krásně čistá a kameny v korytě nás udržují v pozornosti. Přímo v Scharnitzu nás může zdržet docela vysoký kamenitý stupeň, který je sjízdný, ale také přenesitelný (obtížné přenášení) po právě straně. Isar se pak trochu rozšíří, ale je tu vícero stupňů, všechny se dají prohlédnout nebo přenést. Některé stupně jsou docela obtížné, rozhodně je nepodceňujte. V dalších kilometrech teče Isar údolím relativně bez civilizace, v těchto místech by šlo i zatábořit, jen silnice a železnice sledují řeku stále po pravé straně.

Autem je řeka přístupná výborně. Pokud budete v této oblasti, můžete splout i blízké řeky, jako např. Lech nebo Ziller. Asi 12 km od obce Krün leží středisko zimních sportů Garmisch-Partenkirchen, na druhou stranu jihovýchodně od Scharnitz leží Innsbruck, což jsou centra této oblasti, která stojí za to si alespoň projít.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: