Já vám dám „mini“!

Já vám dám „mini“!

Velký, drsný, nekompromisní a mnoha dalšími vzletnými přívlastky certifikovaný Adventure Race čtyřčlenných týmů bývá tradičně v půlce srpna. Aby se nám věrným závodníkům nestýskalo po závodě tak dlouho a naopak nováčci si mohli vyzkoušet, co Adventure Race obnáší, uspořádala sehraná pořadatelská sestava okolo ředitele závodu Tomáše Vaňka „kratší“ verzi závodu.

Jak se pozná účastník Adventure Race? Z auta vytahá neuvěřitelné množství outdoorového harampádí a oblečení, které různě přenáší sem a tam, ve snaze co nejlépe si rozmístit potřebné vybavení na jednotlivé disciplíny (většinou se stejně na něco zapomene). Právě tady se rodí strategie a vymýšlejí fígle: „Hele, tuhle zátoku nemá cenu obcházet, budeme plavat. Nabal do Depa B hydro vak, na břehu se svlíkneme do naha, naházíme všechno do vaku a přeplaveme“. Ti zkušenější štrachají a přenášejí méně, protože už vědí, co a jak.

V pátek 15.7. to u Sportovního centra ve Štěchovicích vypadalo jako na outdoorovém veletrhu. Tu se válelo kolo, pádlo, támhle trenky, energetické gely. Pořadatelé ale byli k závodníkům shovívaví a na trati bylo jen jedno depo a disciplíny nebyly nijak záludné. Nejdříve nás čekal okolo Štěchovic krátký trek (18 km), pak podle mapy objet na kole pár kontrol (60 km) a dojet do depa ve Staré Živohošti, kde byly lodě (14 km) a další trek (30 km). Závěrečná cyklo etapa (60 km) pak vedla přes kontroly zpět do cíle ve Štěchovicích. Suma sumárum nějakých 180 km a podle pořadatelů práce na 16 hodin pro první dvojčlenné týmy. Tak uvidíme, v deset večer jdeme na to.

Po 14 hodinách závodu jsme si dopřáli zastávku na pivko a kofolu. V klidu jsme se v hospodě v Cholíně usadili, protože podle zpráv jsme na trek vyráželi s dostatečným náskokem. Jenže než jsme si stačili ťuknout, vbíhá do hospody jeden ze soupeřů, bez rozpaků žadoní obsluhu o vodu do camel bagu a vůbec nevypadá, že by si dal po obědě dezertík. Co se dá dělat, dáváme kontrolního exáče a další část treku bušíme o to usilovněji.

Nápad uspořádat „krátký“ Adventure Race byl od pořadatelů správná trefa. I zkušení závodníci si museli šáhnout až do nejtajnějších rezerv a nováčci si mohli osahat, co je potřeba dopilovat, než se pustí do třídenního dobrodružství zvaném Adventure Race.

text: Štěpán Skripnik, foto: Dejna Odvody, Lenka Litschmanová

Zkušenosti čtenářů

Kmochacek

článek pěkný, prostředí krásné, výkony nadlidské…

Mám jen jednu, jedinou výtku a to proti organizátorovi. Povolit kombinaci canoe-2listé pádlo je
N E CH U T N É !!!

Luděk

musím souhlasit. Hlavně co se týká toho pádla. 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: