Jak mít při sjezdu energii vždy po ruce?

Jak mít při sjezdu energii vždy po ruce?

Vodáctví je pro mnohé nejen sportem, ale i životním stylem. Ať už jste rekreační vodák nebo závodní jezdec, správná výživa je pro dobrý výkon a spokojený den klíčová. Během jízd bychom měli myslet na dostatek energie i hydrataci, předejdeme únavě a dáme tělu přesně to, co potřebuje. Jakou svačinku si vzít s sebou do kapsy, aby v teplém letním počasí nezatěžovala trávení, byla do lodi skladná a dala nám potřebné benefity?

Lehká a vyvážená. Přesně taková by měla být vaše strava před a během sportu v letních vedrech. Nabízejí se potraviny s vyšším obsahem sacharidů a nízkým obsahem tuků, které se snadno tráví. Skvělou volbou jsou ovesné vločky s ovocem, celozrnný toast s medem nebo banány. Doporučujeme třeba nutričně vyvážený banánový Oat snack. Jako svačinka je ideální a máme vyzkoušeno, že tyčinka přežije i celodenní letní vedra a chutná pořád stejně dobře. Na druhou stranu se vyhněte těžkým jídlům, co se dlouho tráví. Kvůli dehydrataci se vám rozhodně nevyplatí konzumace alkoholu a přehnaně moc kofeinu.

Pokud jste si pořádně mákli a rádi byste ze svého výkonu vyždímali maximum, proteinové tyčinky jsou skvělou volbou. Obsahují nejen sacharidy, které poskytují okamžitý náboj energie, ale také bílkoviny, které pomáhají při regeneraci svalů. Kromě podobných snacků můžete do lodi přibalit i něco slaného, třeba ořechy a raw krekry. Krekry doporučujeme kvalitní, zejména ty, které se zpracovávají při nízkých teplotách. Jen tak si zachovají maximum živin, které podporují celkovou výkonnost a regeneraci. Určitě se vyhněte klasickým chipsům, obsahují mnoho tuku a vašemu tělu nic pořádného nepřinesou.

Při sportu lidské tělo ztrácí vodu a elektrolyty pocením, což může vést k dehydrataci a snížené výkonnosti. Zvláště v letních měsících, kdy se potíme daleko více. Pravidelná hydratace je klíčová a nezbytná. Ideální je pít vodu nebo izotonické nápoje, které nejen doplňují tekutiny, ale i elektrolyty, mezi něž patří například sodík, draslík a hořčík. Tyto minerály jsou klíčové pro správnou funkci svalů a nervů. Elektrolyty můžete doplnit nejen v tekuté formě, ale třeba i ovocem. Ale komu by se chtělo v lodi vláčet čerstvé meruňky nebo jahody? Namísto čerstvého ovoce je doporučujeme v praktické formě tyčinky Lifebar, která obsahuje výhradně přírodní suroviny v BIO kvalitě.

Den na vodě v letních vedrech může být zrádný, při těsném kontaktu s vodou si člověk ani neuvědomuje, jak moc je sluníčko silné. Nezapomeňte na pokrývku hlavy, dbejte na dostatečnou hydrataci, doplňujte kvalitní energii a hlavně si užívejte letní vodácké sezóny.

LIFEFOOD

Česká firma Lifefood je průkopníkem, leadrem a inovátorem v oblasti RAW FOOD (živé stravy) v České republice i v zahraničí. Od roku 2006 vyrábí prvotřídní produkty v té nejvyšší BIO kvalitě, které posilují zdraví, vitalitu a radost ze života. Navíc skvěle chutnají. Vyzkoušej je i ty! Kompletní nabídku najdeš na www.lifefood.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: