Pozvánka na Zamykání Doubravy 2023

Pozvánka na Zamykání Doubravy 2023

Skaut Ronov srdečně zve na 32. ročník Zamykání Doubravy, které se uskuteční v sobotu 28. 10. 2023 na tradičním úseku pod pařížovskou přehradou.

Letní sezóna je již za námi a řeky se opět vylidnily. Výjimkou bývají setkání za účelem zamknutí řek, kdy se vodáci sejdou, aby poděkovali řece za pěkné svezení v letošním roce a ještě si před zimou pěkně zapádlovali. Nejinak tomu bude i na Doubravě, kde se o příštím víkendu koná její zamykání.

Stanování

Příjezd účastníků je možný již v pátek 27. 10. v odpoledních a večerních hodinách. Vyhrazené místo pro stanování je na louce v Ronově nad Doubravou, která je označena jako vodácký kemp. Je třeba se chovat ohleduplně, nerozdělávat oheň mimo vyhrazené místo, protože se táboří na soukromém pozemku. Na louce lze přespat až do neděle.

Doubrava 2017

Parkování

V Pařížově parkujeme osobní automobily na vyhrazeném parkovišti (bude označeno) na levé straně od Běstviny, autobusy u kostela na pravé straně od Moravan. 
Ve vlastním zájmu dodržujte dopravní omezení (zákaz stání) v obci Pařížov v blízkosti startu. 

Parkování v obci Pařížov bude povoleno pouze na vyhrazeném parkovišti, v žádném případě nebude povolen vjezd do místa startu nad mostem. Dodržujte pokyny pořadatelů a členů SDH Žleby a Kněžice, předejdete tím zbytečným dopravním komplikacím.

Doubrava 2017

Jak na přehradu a zpět?

Tam: Ronov – Třemošnice – Běstvina – Pařížov
Zpět: Pařížov – Moravany – Kněžice – Ronov
Pokud možno dodržujte tento jednosměrný provoz.

Vypouštění vody

Prezentace účastníků začíná od 10:00 hodin pod pařížovskou přehradou. Pouštění vody je plánováno od 11 do 14 hodin, ale doba vypouštění bude závislá na aktuálním přítoku do přehrady a může být o hodinu kratší. Po uzavření výpustí je dostatek vody v úseku Mladotice-Ronov ještě cca hodinu až hodinu a půl. Je zajištěn průtok 9 kubíků.

Úsek Pařížov – Ronov n. Doubravou je dlouhý zhruba 10 km obtížnosti WW I – WW II. Je také možné pokračovat dále do Žlebů, z Ronova jde o úsek 6 km dlouhý o obtížnosti ZWB.

Cestou jsou dvě zastávky na občerstvení: v Mladoticích a u peřeje Martin. Poplatek za splutí činí 50 Kč, prosíme nezapomeňte jej uhradit pořadatelům na startu. Nejedná se o poplatek za vodu, ale za zajištění akce – např. pronájem pozemků, pronájem mobilních WC, zajištění povolení či úklid po akci. Cíl plavby je u skautské klubovny v Ronově.

Více informací naleznete na stránkách pořadatele.

Vodácká tábořiště DRONTE - Kynšperk nad Ohří, Sokolov, Loket

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu oh**@dr****.cz nebo na telefonu 728 102 594.

Zkušenosti čtenářů

Jarek

Sláva Frantovi Bobrovi za super zajištění akce i objednání krásného podzimního počasí 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: