HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Pozvánka na Zamykání Doubravy

Pozvánka na Zamykání Doubravy

Skaut Ronov srdečně zve na Zamykání Doubravy, které se uskuteční 28. 10. 2017 na tradičním úseku pod pařížovskou přehradou.

Letní sezóna je již za námi a řeky se opět vylidnily. Výjimkou bývají setkání za účelem zamknutí řek, kdy se vodáci sejdou, aby poděkovali řece za pěkné svezení v letošním roce a ještě si před zimou pěkně zapádlovali. Nejinak tomu bude i na Doubravě, kde se o příštím víkendu koná její Zamykání.

Stanování

Příjezd účastníků je možný již v pátek 27.10. v odpoledních a večernich hodinách. Vyhrazené místo pro stanování je na louce v Ronově nad Doubravou, která je označna jako vodácký kemp.

Je třeba se chovat ohleduplně, nerozdělávat oheň mimo vyhrazené místo, protože se táboří na soukromém pozemku.

Parkování

V Pařížově parkujeme osobní automobily na vyhrazeném parkovišti (bude označeno) na levé straně od Běstviny, autobusy u kostela na pravé straně od Moravan. 
Ve vlastním zájmu dodržujte dopravní omezení (zákaz stání) v obci Pařížov v blízkosti startu. V Ronově bude zřízeno parkoviště pro osobní automobily na louce u řeky, 
autobusy je možné parkovat podél hlavní silnice na Žleby a před klubovnou MO ČRS. Prosíme dodržujte pokyny pořadatelů.

Jak na přehradu a zpět?

Doubrava - z Pařížova

Vypouštění vody

Voda teče v sobotu od 11.00 – 14.00 hodin.Po uzavření výpustí je dostatek vody v úseku Mladotice-Ronov ještě cca hodinu až hodinu a půl. Je zajištěn průtok 9 kubíků.

Prezentace účastníků začíná od 10:30 hodin pod pařížovskou přehradou. Úsek Pařížov – Ronov n. Doubravou je dlouhý zhruba 10 km obtížnosti WW I – WW II. Je také možné pokračovat dále do Žlebů, z Ronova jde o úsek 6 km dlouhý o obtížnosti ZWB.

Cestou jsou dvě zastávky na občerstvení: v Mladoticích a u peřeje Martin.

Poplatek za splutí činí 30 Kč, prosíme nezapomeňte jej uhradit pořadatelům na startu. Nejedná se o poplatek za vodu, ale za zajištění akce – např. pronájem pozemků, pronájem mobilních WC, zajištění povolení či úklid po akci.

Doubrava - z Pařížova

Více informací naleznete na stránkách pořadatele.

Půjčovna na akci

Nemáte vlastní loď nebo vybavení? Na akci je možné si zapůjčit, kajaky Železný a Pyranha, rafty, nafukovačky, kanoe otevřené a zavřené, neopreny a další vodácký materiál. Rezervujte zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: