Jaká byla Trnávka 2017

Jaká byla Trnávka 2017

Letošní ročník ZET Trnava Xrace, mistrovství ČR v extrémním pádlování na divoké vodě, byl již čtvrtým v pořadí. Poslední víkend v květnu se na nejtěžším českém slalomovém kanále  sešlo více než 120 závodníků, aby prověřili své vlastní pádlovací dovednosti, vzájemně poměřili síly s ostatními pádlery a všem čumilům předvedli, co v nich je.

Že Trnávka nikdy nikomu nic nedá zadarmo, to jistě nemusím dvakrát říkat. I letos se po roce opět ukázala v celé své kráse, aby nám imponovala a připomněla, proč se sem vždy tak rádi vracíme.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Pátek: volné ježdění

Spousta pádlerů se nechává zlákat na krásné tři hodinky volného ježdění, a tak se nám to pomalu ale jistě začíná sjíždět. Páteční podvečer se nese ve znamení vydatných tréninků. Voda neteče nadarmo a mnoho nadšenců hobluje kanál odshora dolů až do posledních minutek. Od osmi pak spouštíme registraci a davy natěšených závodníků už se hrnou. S padající tmou stoupá nálada, vše už dnes naznačuje tomu, že se chystá opravdu vydařený víkend. Seznamovací večírek je v plném proudu, ale my všichni chceme být na zítra ready, a tak to moc dlouho neprotahujeme a brzy plaveme ladit formu do pelechů.

Trnava X Race 2017

Sobota: pádluj co můžeš, i když už nemůžeš.

V sobotu ráno už je na startovce přes 100 přihlášených a s registrací nekončíme. Dokonce ještě pár minut před devátou dobíhají poslední opozdilci. Od devíti se pak kanál rychle plní vodou a s ní i spoustou natěšených pádlerů. Hodina volného ježdění protentokrát musí stačit, protože v deset dopoledne odpálíme sprint.

Na startovací rampě už se připravuje první závodník, aby si užil svých pár chvilek slávy, kdy má celou trať kanálu jen a jen pro sebe, což je oproti volnému splutí jistě velice příjemná změna. Pokud se v životě řídíte heslem: „Méně je někdy více“, tak na to honem rychle zapomeňte! Ve sprintu platí jednoduché pravidlo – čím víc pádluješ, tím líp pro Tebe! Každá půl vteřinka tady sehraje velkou roli. Takže pádluj co můžeš, i když už nemůžeš.

Trnava X Race 2017

Fun slalom: povoda, protivoda, touchbanner

Po skončení sprintu se kanál, obzvlášť jeho horní polovina, opět plní spoustu vodáků, kteří se snaží natrénovat na odpolední fun slalom. Kluci z Chocně si i letos dali hodně záležet na tom, aby pomocí dotykových banerů a branek vytvořili zajímavou a zároveň nelehkou trať – jedna povoda, jedna protivoda, dotykový baner na hřibu, povoda, protivoda a pak jen dva přesné dotyky.

Půl jedné odbylo a jde se na to. Kdo zanedbal tréninky, ten teď lituje. Základem úspěchu je bezchybně projet všechny překážky. To sice může znít a vypadat snadně, ale samotná realizace zas tak jednoduchá není, což by mi jistě mnozí závodníci rádi dosvědčili.

Trnava X Race 2017

Kutlici race: hlavně neplavat!

Poslední disciplínou sobotního dne je u diváků oblíbený, pro závodníky obávaný, Kutlíci race. Nemalé množství odvážlivců se touto výzvou nakonec nechává zlákat, formují se dvoučlenné posádky a kanál se plní nafukovačkami hned v několika rozjížďkách. Hlavně se sehrát a neplavat.

Trnava X Race 2017

Po těžké dřině na vodě nás čeká už jen zábava. První na řadě je vyhlášení vítězů Kutlíci race, kterými se stali Michal Hnulík a Ondra Havlíček. Následuje dražba originálního kajaku ZET Toro (kterému to na vodě opravdu sluší, jak jsme mohli již v neděli vidět) a sucháče od HIKA. Večer završuje koncert kapely Mr. Staniol, která k velké lítosti všech tanečníků musí však v nejlepší zábavě nakonec odjet.

TXR párty tímto ale nekončí. Hudebního žezla se chopí několik nadaných pádlerů, ti mění pádla za sladké dřevo a až do ranních hodin se hraje a zpívá. Nevěřili byste, kolik parády se dá udělat s jednou kytarou.

Trnava X Race 2017

Kayakcross: chce to ostré lokty

Kdo nešel v sobotu v noci brzo zalehnout, v neděli ráno možná trochu lituje. Kayakcross startuje už v 10:30 a jako každý rok i letos je startovka opravdu nabitá. Protože do nedělního závodu mohou vždy postoupit jen ti nejlepší z nejlepších, šance všech závodníků jsou velmi vyrovnané. Chce to mít opravdu ostré lokty. Již od samotného startovního skoku v polovině trati, až do samého konce, kterým je dotek cílového baneru pod závěrečným skokem, je pořadí a postup do další rozjížďky věc absolutně nejistá. I díky tomu je kayakcross nejkrásnější disciplínou celého víkendu jak pro závodníky tak i pro diváky.

Trnava X Race 2017

Sečteno a podtrženo, odpoledne už máme naprosto jasno o vítězích a můžeme přejít k slavnostnímu vyhlášení. Na stupních vítězů v kategorii K1 muži se jako první umístil Michal Buchtel, následován Honzou Kolářem a Mírou Kodadou. Z kategorie žen první tři příčky obsadily Veronika Vojtová, Krystýna Tunková a Alena Pechková. V kategorii C1 se pak vítězem stal Eda Doskočil, na druhé příčce Marek Souček a na třetí Jan Soukal.

Trnava X Race 2017

Za vodáky Choceň, Vám všem obrovské díky, že jste přijeli a užili si s námi tenhle super víkend, příští rok se na Vás opět těšíme!

PS: Doufám, že jste alespoň tak sesmaženi jako my!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: