Jedete na vodu a nevíte co zabalit? Tyto věci byste určitě neměli zapomenout!

Jedete na vodu a nevíte co zabalit? Tyto věci byste určitě neměli zapomenout!

Pokud za sebou máte už několik výletů strávených na raftu, kajaku nebo jiném plavidle, pak už máte v balení jasno. Jestliže však jedete na vodu poprvé v životě, může být pro vás těžké odhadnout, jaké oblečení, obuv nebo další potřeby by se vám mohly na cestách hodit.

Samozřejmě dost záleží na tom, kam na vodu vlastně jedete a jaké vás v dané lokalitě čeká počasí. My jsme si však pro vás připravili několik obecných tipů, které se vám budou hodit na jakémkoliv vodáckém výletě.

Dobré vodácké boty

Možná vás zklameme, ale s žabkami nebo jinými botami s kluzkou podrážkou si na vodě nejspíš nevystačíte. V samotném raftu mohou být sice dostačující, ale při vylézání by stačil jeden špatný krok nebo kluzký říční kámen a vy byste letěli do vody, čímž byste se vystavili riziku klivého zraně, které by vám pokazilo vaši dovolenou a v horším případě způsobilo dlouhodobé zdravotní následky. Proto si raději pořiďte boty, které dobře drží na noze a mají skutečně pevnou podrážku.

Pokud vám rozpočet nedovoluje žádné extra nákladné nákupy, nevadí. Když si otevřete portál Kimbino.cz, budete mít k dispozici akční letáky každého obchodu, který v Česku působí. Když se zaměříte na obchody se sportovními potřebami nebo s obuví, určitě se vám s Kimbinem podaří najít pořádnou vodáckou obuv se zajímavou cenovkou, takže spolehlivě předejdete pádům a zároveň ani příliš nepotrápíte váš rodinný rozpočet.

Opalovací a hydratační krém

I když se neplánujete celou dovolenou vyvalovat na slunci, určitě se jeho svitu při vaší plavbě nevyhnete. Ve skutečnosti byste se měli připravit na to, že budete slunečním paprskům vystaveni po celý den. Z toho důvodu byste si neměli do batohu zapomenout přihodit opalovací krém, zejména pokud máte citlivější pleť a snadno se spálíte. Až budete v drogerii, určitě si kupte také nějaký hydratační krém či mléko. Dlouhý pobyt na slunci a častý kontakt s vodou může vést k vysušené pokožce, které snadno předejdete tím, když se večer natřete.

Dostatek suchého oblečení

Může se to zdát jako jasná věc, i tak je ale třeba zmínit, že byste si na vodu měli vzít dostatek suchého oblečení. Navzdory teplému počasí byste se při delším pobytu v mokrém oblečení mohli snadno nachladit, obzvláště pak večer, kdy bývá i v letních měsících poměrně chladno. Mějte s sebou tedy vždy dostatek náhradních svršků i spodního prádla, abyste kvůli jedné větší vlně nemuseli být po zbytek pobytu na brusinkové dietě kvůli nachlazenému močovému měchýři.

Pokud máte pocit, že byste potřebovali svůj repertoár trošku rozšířit, určitě si prolistujte Pepco leták. V něm se vám totiž podaří najít trička, mikiny, šortky i spodní prádlo za skvělé ceny, a to nejen pro vás, ale také pro děti, pokud je na cesty berete s sebou. Jelikož jsou akční ceny, které vám přináší Pepco leták, opravdu nízké, nebude pro vás až taková tragédie, když si oblečení trochu ušpiníte nebo dokonce roztrhnete. Na cestách se tak budete moci snadno uvolnit a plně si vychutnat veslování po proudu v obklopení nádhernou přírodou.

Zkušenosti čtenářů

jan šťovíček

hlavně to veslování, o tom se tady píše především…

Martin Moravec

Co to je?  Parodie na seriózní článek? Reklama na Kimbino a Pepco? Tento článek prošpikovaný (nevím proč) zvýrazněními a plnou slovní vaty nemohl napsat nikdo, kdo jezdí na vodu. Vůbec mě neudivuje, že autor má prázdný profil – přihlásit se autorství musí být těžké 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: